Najlepšie technologické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie, reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Spoločnosť XLK poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 43,1%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 13,4%.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technologické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Fastly Inc., zdroj: GOOGLE

Fastly Inc. (FSLY:NYSE) : Fastly je poskytovateľ cloudových výpočtových služieb. Spoločnosť tiež ponúka optimalizáciu obrazu, zabezpečenie, špičkovú počítačovú technológiu, streamovacie riešenia a ďalšie technologiscké služby.

dvojročný graf DocuSign Inc., zdroj: GOOGLE

DocuSign Inc. (DOCU:NASDAQ) : DocuSign je poskytovateľ cloudových riešení pre elektronický podpis. Pomáha svojim klientom bezpečne zhromažďovať informácie, automatizovať pracovné toky údajov a podpisovať čokoľvek. Spoločnosť začiatkom septembra oznámila vymenovanie Cynthie Gaylor, členky predstavenstva a predsedníčky výboru pre audit, do funkcie finančnej riaditeľky. Finančný riaditeľ Michael Sheridan bol povýšený na prezidenta.

päťročný graf Enphase Energy Inc., zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc. (ENPH:NASDAQ) : Spoločnosť Enphase Energy poskytuje solárne články a monitorovacie zariadenie pre distribútorov, veľkých inštalatérov, výrobcov originálnych zariadení, strategických partnerov a majiteľov domov. Spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, čistú stratu 47,3 milióna dolárov, v porovnaní s čistým príjmom 10,6 milióna dolárov v predošlom štvrťroku. Výnosy poklesli o 6,4%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár