Najlepšie technologické akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie, reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh. Spoločnosť XLK poskytla za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 43,1%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 13,4%.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o priemyselné akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť ich elektronické zariadenia, súkromie online, identitu a domáce siete. Spoločnosť začiatkom júla oznámila vymenovanie Natalie Derseovej do pozície finančnej riaditeľky (CFO). Pani Derse naposledy pôsobila ako viceprezidentka a finančná riaditeľka pre globálne produkty, platformy, platby, riziká a dôveru v spoločnosti Ebay Inc. (EBAY).

päťročný graf Xerox Holdings, zdroj: GOOGLE

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE) : Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza dát, ako aj vývoj bezpečných a automatizovaných riešení na zvýšenie produktivity. Xerox oznámila 11. septembra, že finančný riaditeľ William Osbourn odíde zo spoločnosti z osobných dôvodov, a to s účinnosťou od 30. septembra. Xavier Heiss bude pôsobiť ako dočasný finančný riaditeľ, zatiaľ čo spoločnosť hľadá stáleho nástupcu.

päťročný graf NCR Corp., zdroj: GOOGLE

NCR Corp. (NCR:NYSE) : NCR vyvíja a vyrába stroje na finančné transakcie a ďalšie súvisiace produkty. Produkuje bankomaty, samoobslužné kiosky, pracovné stanice a skenery v miestach predaja. Spoločnosť tiež vyrába spotrebný materiál pre tlačiarne a spravuje siete a servery pre bankomaty a kiosky. Spoločnosť NCR nedávno oznámila, že vytvorila partnerstvo so spoločnosťou Microsoft s cieľom napájať svoj softvér na správu digitálnych pripojených služieb IoT prostredníctvom podnikania cloudových služieb spoločnosti Microsoft s názvom Azure.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár