Najlepšie technologické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú napríklad Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 87,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 83,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf AMD, zdroj: GOOGLE

Advanced Micro Devices Inc. (AMD:NASDAQ) : Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť. Spoločnosť AMD predáva mikroprocesory, čipsety, grafické jednotky (GPU), vývojové služby, serverové a vstavané procesory a technológiu pre herné konzoly. Činnosti spoločnosti pokrývajú viac ako 35 miest po celom svete.

päťročný graf Square, zdroj: GOOGLE

Square Inc. (SQ:NYSE) : Square je spoločnosť poskytujúca finančné služby a online platby. Poskytuje obchodníkom hardvérové ​​riešenia na spracovanie transakcií debetných a kreditných kariet, ako aj predajný a ďalší platobný softvér a softvér na správu firiem. Spoločnosť tiež poskytuje hotovostnú aplikáciu pre jednotlivých spotrebiteľov, ktorá im umožňuje ľahké odosielanie a prijímanie peňazí a prístup k ďalším finančným službám. Na konci roku 2020 mala spoločnosť Square na svojej platforme viac ako 210 miliónov profilov kupujúcich a približne 295 miliónov položiek, ktoré predajcovia uviedli. Spoločnosť Square začiatkom marca oznámila, že dokončila proces schvaľovania charty s Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) a Ministerstvom finančných inštitúcií v Utahu pre svoju priemyselnú banku – Square Financial Services. Schválenie charty spoločnosťou Square je podmienené tým, že jej banka udrží podstatne vyššiu úroveň kapitálu ako iné banky, a Square musí súhlasiť s preskúmaním FDIC. Banka by sa mala otvoriť v Utahu niekedy v tomto roku.

Dividendový výnos: 2,67%

päťročný graf DXC Technology, zdroj: GOOGLE

DXC Technology Co. (DXC:NYSE) : DXC Technology je poskytovateľ služieb a produktov informačných technológií. Spoločnosť DXC sa špecializuje na modernizáciu IT vrátane miestnych a cloudových služieb. Spoločnosť globálne obsluhuje 6 000 zákazníkov v súkromnom a verejnom sektore. 

dvojročný graf SolarWinds, zdroj. GOOGLE

SolarWinds Corp. (SWI:NYSE) : SolarWinds poskytuje softvér na správu IT infraštruktúry. Jej produkty umožňujú podnikom monitorovať a riadiť výkon ich IT prostredí, či už lokálnych, cloudových alebo prostredníctvom hybridných modelov. Spoločnosť poskytuje služby viac ako 275 000 zákazníkom po celom svete. Spoločnosť SolarWinds v súčasnosti vyšetruje niekoľko vládnych agentúr, vrátane amerického ministerstva spravodlivosti, Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a rôznych štátnych prokurátorov po tom, čo bol jej softvér minulý rok napadnutý počítačovou technológiou – útok podozrivých ruských hackerov. Hackeri infikovali softvér vyvinutý spoločnosťou SolarWinds škodlivým kódom, a tým ohrozili kritické systémy dlhého zoznamu veľkých amerických korporácií, malých spoločností a tiež niekoľkých amerických vládnych agentúr. Spoločnosť SolarWinds uviedla, že spolupracuje a poskytuje informácie týkajúce sa vyšetrovaní.

päťročný graf Aspen Technology, zdroj: GOOGLE

Aspen Technology Inc. (AZPN:NASDAQ) : Spoločnosť Aspen Technology vyrába softvér, ktorý zákazníkom umožňuje lepšie navrhovanie, prevádzku a údržbu ich zložitých výrobných prostredí. Spoločnosť v súčasnosti vyvíja riešenia umelej inteligencie, ktoré sa dajú začleniť do priemyselných výrobných prostredí. Spoločnosť Aspen Technology slúži viac ako 2 300 zákazníkom na celom svete. Spoločnosť začiatkom marca oznámila vymenovanie Chantelle Breithauptovej do pozície senior viceprezidenta a finančného riaditeľa (CFO). Breithaupt naposledy pôsobila ako senior viceprezident pre financie v segmente zákazníckych skúseností spoločnosti Cisco Systems Inc. (CSCO).

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár