Najlepšie technologické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú napríklad Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 87,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 83,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Enphase Energy, zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc. (ENPH:NYSE) : Enphase Energy je spoločnosť vyrábajúca obnoviteľné zdroje energie. Navrhuje a vyrába solárne panely, zásobníky energie a ďalšie výrobky. Spoločnosť zamestnáva po celom svete viac ako 800 ľudí a pôsobí v 21 krajinách. Spoločnosť Enphase Energy začiatkom februára oznámila, že súhlasila s akvizíciou spoločnosti v oblasti solárnych dizajnov DIN Engineering Services LLP. Finančné podmienky transakcie, ktorá sa má uzavrieť do 31. marca 2021, neboli zverejnené.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je square-logo.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-12-o-9.28.59-1024x373.png
päťročný graf Square, zdroj: GOOGLE

Square Inc. (SQ:NYSE) : Square je spoločnosť poskytujúca finančné služby a online platby. Poskytuje obchodníkom hardvérové ​​riešenia na spracovanie transakcií debetných a kreditných kariet, ako aj predajný a ďalší platobný softvér a softvér na správu firiem. Spoločnosť tiež poskytuje hotovostnú aplikáciu pre jednotlivých spotrebiteľov, ktorá im umožňuje ľahké odosielanie a prijímanie peňazí a prístup k ďalším finančným službám. Na konci roku 2020 mala spoločnosť Square na svojej platforme viac ako 210 miliónov profilov kupujúcich a približne 295 miliónov položiek, ktoré predajcovia uviedli. Spoločnosť Square začiatkom marca oznámila, že dokončila proces schvaľovania charty s Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) a Ministerstvom finančných inštitúcií v Utahu pre svoju priemyselnú banku – Square Financial Services. Schválenie charty spoločnosťou Square je podmienené tým, že jej banka udrží podstatne vyššiu úroveň kapitálu ako iné banky, a Square musí súhlasiť s preskúmaním FDIC. Banka by sa mala otvoriť v Utahu niekedy v tomto roku.

päťročný graf HubSpot, zdroj: GOOGLE

HubSpot Inc. (HUBS:NYSE) : HubSpot predáva cloudový marketingový a predajný softvér firemným zákazníkom. Ponúka riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM), softvér na správu obsahu (CMS), marketing a predaj a ďalšie riešenia riadenia podniku. HubSpot slúži viac ako 100 000 zákazníkom vo viac ako 120 krajinách. Spoločnosť v polovici februára oznámila, že súhlasila s akvizíciou mediálnej spoločnosti The Hustle, ktorá produkuje spravodajstvo, podcast a prémiový obsah. Finančné podmienky transakcie ani predpokladaný dátum uzávierky neboli zverejnené.

ročný graf Bill.com, zdroj: GOOGLE

Bill.com Holdings Inc. (BILL:NYSE) : Bill.com poskytuje cloudový softvér, ktorého cieľom je zjednodušiť, digitalizovať a automatizovať back-office operácie pre malé a stredné podniky (SMB). Spoločnosť pomáha malým a stredným podnikom lepšie riadiť ich príliv a odliv hotovosti. Bill.com slúži pre viac ako 80% zo 100 najlepších amerických účtovných spoločností.

päťročný graf Trade Desk, zdroj: GOOGLE

Trade Desk Inc. (TTD:NASDAQ) : Trade Desk ponúka cloudovú platformu, ktorá zákazníkom umožňuje vytvárať, spravovať a optimalizovať expresívnejšie digitálne reklamné kampane založené na dátach. Obchodníci môžu platformu využiť na prispôsobenie reklamných kampaní naprieč reklamnými formátmi, ako sú reklamy v reklamnej sieti, videu, zvuku a v sociálnych sieťach. Spoločnosť oznámila v polovici januára vymenovanie Michelle Hulstovej do funkcie hlavnej prevádzkovej riaditeľky (CFO). Hulst predtým pôsobila ako výkonný viceprezident Trade Desk pre globálne údaje a stratégiu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár