Najlepšie technologické akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť 

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú napríklad Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 87,7%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 83,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najlepšou hodnotou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

dvojročný graf Vontier, zdroj: GOOGLE

Vontier Corp. (VNT:NYSE) : Vontier je globálna priemyselná technologická spoločnosť so zameraním na inteligentnú dopravu a mobilitu. Jej odborné znalosti sú v oblastiach, ako sú technológie mobility, maloobchodné a obchodné čerpanie pohonných hmôt, správa vozového parku a diagnostika a údržba vozidiel. Spoločnosť zamestnáva viac ako 8 300 ľudí na viac ako 150 miestach po celom svete.

Dividendový výnos: 0,67%

päťročný graf Synnex, zdroj: GOOGLE

Synnex Corp. (SNX:NYSE) : Synnex poskytuje IT dodávateľské reťazce pre technologický priemysel vrátane distribučných, logistických a integračných služieb. Synnex distribuuje viac ako 30 000 technologických produktov od výrobcov z celého sveta a poskytuje technologické riešenia viac ako 20 000 predajcom a maloobchodným zákazníkom. Spoločnosť nedávno oznámila, že sa dohodla na zlúčení s veľkoobchodným distribútorom technológií Tech Data Corp. Hodnota dohody o fúzii bola 7,2 miliárd dolárov vrátane čistého dlhu a očakáva sa jej uzavretie v druhej polovici roka 2021.

Dividendový výnos: 2,35%

päťročný graf HP, zdroj: GOOGLE

HP Inc. (HPQ:NYSE) : HP je globálny poskytovateľ osobných výpočtových, obrazových a tlačových produktov a služieb. Medzi produkty spoločnosti patria stolné a prenosné počítače, pracovné stanice, systémy maloobchodného predaja, displeje, tlačiarne a ďalšie položky. Spoločnosť HP slúži jednotlivým zákazníkom, podnikom všetkých veľkostí a vládnym zákazníkom. Spoločnosť vlastní 27 000 patentov a pôsobí v 170 krajinách po celom svete. Spoločnosť HP koncom februára oznámila, že súhlasila s akvizíciou HyperX, divízie hier spoločnosti Kingston Technology Co Inc. Podľa podmienok dohody zaplatí HP za portfólio herných periférií HyperX 425 miliónov dolárov. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v 2. štvrťroku 2021.

Dividendový výnos: 2,04%

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel Corp. (INTC:NASDAQ) : Intel navrhuje a vyrába počítačové komponenty a súvisiace produkty vrátane procesorov, čipsetov, serverových produktov, pamätí a úložných priestorov. Jeho produkty sú určené pre celý rad tradičných a rozvíjajúcich sa výpočtových technológií vrátane sietí 5G, cloudových výpočtov a AI (umelá inteligencia). Spoločnosť Intel zamestnáva globálne pracovnú silu okolo 110 600 ľudí. Spoločnosť nedávno oznámila plány na zvýšenie svojej výrobnej kapacity polovodičov, počnúc dvoma novými továrňami v Arizone. Expanzia predstavuje investíciu vo výške približne 20 miliárd dolárov a mohla by pomôcť zmierniť globálny nedostatok polovodičov.

päťročný graf Arrow, zdroj: GOOGLE

Arrow Electronics Inc. (ARW:NYSE) : Arrow Electronics je distribútor elektronických komponentov, počítačových systémov, softvéru a veľkokapacitných pamäťových produktov. Spoločnosť má po celom svete zhruba 20 000 zamestnancov. Je dodávateľom pre viac ako 180 000 výrobcom technológií, ako aj zákazníkom v iných priemyselných odvetviach.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár