Najlepšie technologické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 100018,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Coherent, zdroj: GOOGLE

Coherent Inc. (COHR:NASDAQ) : Coherent vyrába laserové fotonické výrobky, ktoré sa používajú vo výrobných a prístrojových aplikáciách, ako sú optické telekomunikácie, výroba polovodičov a pokročilé obaly. Spoločnosť zamestnáva približne 4 875 ľudí vo viac ako 19 krajinách. Spoločnosť Coherent nedávno oznámila, že ju získa spoločnosť Lumentum Holdings Inc. (LITE) v hotovosti a akciách v hodnote 5,7 miliárd dolárov. Spoločnosť Lumentum poskytuje optické a fotonické produkty. Uzavretie transakcie sa očakáva v druhej polovici roku 2021.

Dividendový výnos: 1,91%

päťročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Qualcomm Inc. (QCOM:NASDAQ) : Qualcomm je nadnárodná spoločnosť v oblasti polovodičov a telekomunikačných zariadení. Vyvíja digitálne bezdrôtové komunikačné produkty a služby, technológiu AI a zaoberá sa rozširovaním technológie 5G. Spoločnosť zamestnáva približne 41 000 ľudí v 32 rôznych krajinách sveta. Spoločnosť Qualcomm nedávno oznámila, že súhlasila s akvizíciou spoločnosti NUVIA Inc. za zhruba 1,4 miliardy dolárov. NUVIA vyvíja vysoko výkonnú, energeticky efektívnu a škálovateľnú technológiu spracovania.

päťročný graf Jabil, zdroj: GOOGLE

Jabil Inc. (JBL:NYSE) : Jabil je spoločnosť poskytujúca výrobné služby, ktorá ponúka digitálne prototypy, tlačenú elektroniku, integráciu zariadení, návrh obvodov a ďalšie. Spoločnosť poskytuje služby v rôznych priemyselných odvetviach vrátane zariadení, výroby automobilovej elektroniky, výpočtovej techniky a skladovania, obrany a letectva, energetiky, zdravotníctva, tlače a mnohých ďalších. Jabil zamestnáva 260 000 ľudí v 30 krajinách po celom svete.

päťročný graf PTC, zdroj: GOOGLE

PTC Inc. (PTC:NASDAQ) : PTC vyvíja celý rad softvérových nástrojov a riešení pre rôzne aplikácie vrátane rozšírenej reality, internetu vecí (IoT), počítačového návrhu (CAD) a správy životného cyklu produktu (PLM). spoločnosť globálne zamestnáva 6 243 ľudí. Spoločnosť PTC nedávno oznámila, že dokončila transakciu spoločnosti Arena Solutions Inc., poprednej spoločnosti PLM v oblasti softvéru a služieb (SaaS). Akvizícia v hodnote 715 miliónov dolárov bola oznámená v polovici d ecembra 2020.

päťročný graf First Solar, zdroj: GOOGLE

First Solar Inc. (FSLR:NASDAQ) : First Solar navrhuje a vyrába solárne systémy a solárne moduly. Spoločnosť využíva na výrobu solárnych modulov vyrábajúcich elektrinu tenkovrstvovú polovodičovú technológiu. Spoločnosť First Solar dodala po celom svete viac ako 20 GW solárnych modulov a globálne zamestnáva približne 6 400 zamestnancov. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár