Najlepšie technologické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 100018,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Enphase Energy, zdroj: GOOGLE

Enphase Energy Inc. (ENPH:NASDAQ): Enphase Energy je spoločnosť zaoberajúca sa obnoviteľnou energiou, ktorá poskytuje riešenia pre správu energie. Navrhuje a vyrába solárne panely, zásobníky energie a ďalšie výrobky. Spoločnosť zamestnáva viac ako 700 ľudí na celom svete a pôsobí v 21 krajinách.

dvojročný graf Cloudflare, zdroj.GOOGLE

Cloudflare Inc. (NET:NYSE) : Cloudflare je predovšetkým spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou internetu. Poskytuje globálnu cloudovú platformu, ktorá ponúka celý rad sieťových služieb vrátane spoľahlivosti, pokročilého zabezpečenia, streamovania a doručovania videa a registrácie domén. Spoločnosť v priemere vybavuje 20 miliónov požiadaviek HTTP za sekundu a poskytuje údaje z 200 miest vo viac ako 100 krajinách sveta.

dvojročný graf Fastly, zdroj: GOOGLE

Fastly Inc. (FSLY:NYSE) : Fastly je poskytovateľ cloudových výpočtových služieb. Jej okrajová cloudová platforma umožňuje vývojárom prevádzkovať, zabezpečovať a dodávať webové stránky a aplikácie. Spoločnosť tiež ponúka doručovanie obsahu a optimalizáciu obrázkov, cloudové zabezpečenie a streamovacie riešenia. Platforma Fastly každodenne vybavuje stovky miliárd internetových požiadaviek.

dvojročný graf CrowdStrike Holdings, zdroj: GOOGLE

CrowdStrike Holdings Inc. (CRWD:NASDAQ) : CrowdStrike poskytuje platformu kybernetickej bezpečnosti na ochranu podnikov a predchádzanie kybernetickým útokom na koncový bod. Jej bezpečnostné riešenia využívajú významné svetové spoločnosti vrátane bánk, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a energetických spoločností. Spoločnosť poskytuje služby viac ako 5 000 zákazníkom na celom svete.

Zscaler Inc .: Zscaler je globálna bezpečnostná softvérová spoločnosť ponúkajúca cloudovú platformu, ktorá poskytuje webové a mobilné zabezpečenie, ochranu pred hrozbami, viditeľnosť cloudových aplikácií a sieťové riešenia. Spoločnosť prevádzkuje viac ako 150 dátových centier po celom svete a počas špičkových období spracuje až 140 miliárd transakcií denne. V decembri spoločnosť Zscaler vykázala finančné výsledky za 1. štvrťrok svojho fiškálneho roku 2021, ktorý sa skončil 31. októbra 2020. Spoločnosť uviedla čistú stratu 55,0 milióna dolárov v porovnaní s čistou stratou 17,1 milióna dolárov v kvartáli pred rokom. Príjmy vzrástli o 52,3% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom. Náklady na výnosy a prevádzkové náklady sa zvyšovali rýchlejším tempom ako výnosy, čím sa zvýšila čistá strata spoločnosti.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár