Najlepšie technologické akcie za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť 

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéri, počítačoch, umelej inteligencii (AI) a ďalších priemyselných odvetviach súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL:NASDAQ), Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ) a Amazon.com Inc. (AMZN:NASDAQ).

päťročný graf Technology Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Technologické akcie reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) prekonali širší trh. Index XLK poskytol investorom celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 100018,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu je 5 najlepších technologických akcií s najlepšou hodnotou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výonos: 2,56%

päťročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock je spoločnosť zaoberajúca sa softvérovými technológiami, ktorá ponúka kybernetickú bezpečnosť približne 50 miliónom spotrebiteľov. Spoločnosť ponúka riešenia zamerané na pomoc zákazníkom pri zabezpečení ich zariadení, identít, ochrany súkromia online a ďalších digitálnych bezpečnostných potrieb. Spoločnosť oznámila na začiatku decembra, že získala spoločnosť Avira od spoločnosti Investcorp Technology Partners za zhruba 360 miliónov dolárov. Avira poskytuje riešenia kybernetickej bezpečnosti a ochrany súkromia zákazníkom v Európe a na kľúčových rozvíjajúcich sa trhoch.

Dividendový výnos: 3,92%

päťročný graf Xerox Holdings, zdroj: GOOGLE

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE) : Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza dát, ako aj vývoj bezpečných a automatizovaných riešení na zvýšenie produktivity. Geografická stopa spoločnosti Xerox pokrýva 160 krajín a v súčasnosti vlastní viac ako 18 000 aktívnych patentov na inovácie. Spoločnosť v decembri oznámila vymenovanie Xaviera Heissa do funkcie finančného riaditeľa (CFO), ktorú dočasne zastával od konca septembra. Pán Heiss pracuje v spoločnosti Xerox už 32 rokov a naposledy pôsobil ako výkonný viceprezident a prezident spoločnosti EMEA Operations.

päťročný graf Synnex, zdroj: GOOGLE

Synnex Corp. (SNX:NYSE) : Synnex je poskytovateľ služieb dodávateľského reťazca v oblasti IT. Ponúka celý rad distribučných, logistických a integračných služieb pre technologický priemysel. Medzi jej základné kompetencie patria IT systémy a servery, systémové komponenty, softvér, komunikačné a bezpečnostné zariadenia a spotrebná elektronika. Synnex distribuuje viac ako 30 000 technologických produktov od výrobcov z celého sveta a poskytuje technologické riešenia viac ako 20 000 predajcom a maloobchodným zákazníkom.

päťročný graf NCR, zdroj: GOOGLE

NCR Corp. (NCR:NYSE) : NCR vyrába stroje a zariadenia používané v bankovníctve, zdravotníctve a maloobchode. Poskytuje tiež súvisiaci softvér a služby. Medzi jej produkty patria bankomaty (ATM), samoobslužné kiosky a pracovné stanice v mieste predaja a skenery. Spoločnosť zamestnáva viac ako 34 000 ľudí v 160 krajinách. NCR nedávno potvrdila, že ponúkla za akcie spoločnosti Cardtronics PLC (CATM) za 39,00 dolárov na akciu v hotovosti. Cardtronics poskytuje automatizované spotrebiteľské finančné služby prostredníctvom bankomatov a multifunkčné kiosky finančných služieb.

Dividendový výnos: 2,29%

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel Corp. (INTC:NASDAQ) : Spoločnosť Intel navrhuje a vyrába počítačové komponenty a súvisiace produkty vrátane mikroprocesorov, čipsetov, vstavaných procesorov a mikrokontrolérov, flash pamäte, grafických, sieťových a komunikačných produktov a produktov pre ukladanie dát. Intel zamestnáva globálnu pracovnú silu okolo 110 800 ľudí a očakáva, že jeho celkový adresovateľný trh bude do roku 2024 približne 300 miliárd dolárov. Spoločnosť nedávno oznámila, že s účinnosťou od 15. februára 2021 bude Pat Gelsinger vymenovaný za výkonného riaditeľa. Nahradí Boba Swana.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár