Najlepšie technologické akcie za september 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Technologický sektor tvoria podniky, ktoré predávajú tovar a služby v elektronike, softvéroch, počítačoch, umelej inteligencii a ďalších priemyselných odvetviach týkajúcich sa informačných technológií (IT). Sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL), Microsoft Corp. (MSFT) a Amazon.com Inc. (AMZN).

Akcie technológií reprezentované Technology Select Sector SPDR ETF (XLK) dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 56,0% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 22,5% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom tržieb a najvyššou dynamikou.

Technologické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o technologické akcie s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré umožňujú používateľom chrániť ich elektronické zariadenia, online súkromie, identitu a domáce siete. V prvom štvrťroku 2020, NortonLifeLock vykázala medziročný rast spotrebiteľských výnosov o 4% a rast fakturácií o 9%. To sa zhoduje s prechodom spoločnosti na čistú hru pre spotrebiteľov.

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE) : Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Ponuky spoločnosti zahŕňajú zobrazovanie a tlač, analýzu údajov a bezpečné a automatizované riešenia. Spoločnosť oznámila pokles štvrťročných výnosov o 35,3% a príjmov pred zdanením o 81,6%, pretože väčšina jej trhov sa úplne alebo čiastočne uzavrela v dôsledku pandémie COVID-19. Prevádzkový hotovostný tok z pokračujúcich operácií sa prepadol o 88% na 35 miliónov dolárov.

HP Inc. (HPQ:NYSE) : Spoločnosť HP vyrába a predáva tlačiarne, výpočtovú techniku ​​a ďalšie systémy pre firmy a domáce kancelárie. Spoločnosť je známa okrem iných produktov aj pre svoje osobné počítače, pracovné stanice, tlačiarne, kopírky, skenery a faxy.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Toto sú technologické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ): NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré umožňujú používateľom chrániť ich elektronické zariadenia, online súkromie, identitu a domáce siete. V prvom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 3. júla 2020, NortonLifeLock vykázala medziročný rast spotrebiteľských výnosov o 4% a rast fakturácií o 9%. To sa zhoduje s prechodom spoločnosti na čistú hru pre spotrebiteľov.

Advanced Micro Devices Inc. (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty ako mikroprocesory, čipové sady, grafické, video a multimediálne produkty, ako aj montážne, testovacie a baliace služby. V druhom štvrťroku 2020 spoločnosť AMD uviedla medziročný rast výnosov o 26,1% a čistého príjmu o 348,6%. Tieto čísla boli čiastočne podporené silným rastom v segmente výpočtovej a grafickej techniky spoločnosti.

Qorvo Inc. (QRVO:NASDA): Qorvo navrhuje a buduje vysokofrekvenčné riešenia používané v aplikáciách pre mobilný, infraštruktúrny a obranný priemysel. Niektoré z produktov spoločnosti zahŕňajú zosilňovače, oscilátory, diskrétne tranzistory, duplexory a frekvenčné meniče.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technologické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Advanced Micro Devices Inc. (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty ako mikroprocesory, čipové sady, grafické, video a multimediálne produkty, ako aj montážne, testovacie a baliace služby. V druhom štvrťroku 2020 spoločnosť AMD uviedla medziročný rast výnosov o 26,1% a čistého príjmu o 348,6%. Tieto čísla boli čiastočne podporené silným rastom v segmente výpočtovej a grafickej techniky spoločnosti.

NVIDIA Corp.(NVDA:NASDAQ): NVIDIA sa zaoberá návrhom, vývojom a výrobou procesorov počítačovej grafiky, čipsetov a súvisiaceho multimediálneho softvéru. NVIDIA vykázala rekordné príjmy v druhom štvrťroku 2020 vo výške 3,9 miliárd dolárov, čo je medziročný nárast o 50% a rast čistého zisku o 13%. Zakladateľ a generálny riaditeľ Jensen Huang uviedol, že rast herných produktov NVIDIA bol obzvlášť silný. Výkon spoločnosti čiastočne odráža rozšírené využitie technológie NVIDIA v mnohých populárnych videohrách uprostred pandémie COVID-19.

Apple Inc. (AAPL:NASDAQ): Spoločnosť Apple sa zaoberá návrhom, výrobou a predajom inteligentných telefónov, osobných počítačov, tabletov, nositeľných doplnkov a príslušenstva a celého radu iného súvisiaceho softvéru, služieb a sieťových riešení. Spoločnosť Apple 30. júla oznámila, že vykázala medziročný rast čistého príjmu o 12% a rast štvrťročného príjmu o 11% v treťom kvartáli fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 27. júna 2020. Asi 60% štvrťročných výnosov pochádzalo z medzinárodného predaja.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár