Najlepšie telekomunikačné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Telekomunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Medzi známe spoločnosti v telekomunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti telekomunikácie, zastúpené v Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,2%, čo je nad celkový výnos Russell 1000 11,0% ku koncu septembra 2020. 

Tu sú 3 najdôležitejšie telekomunikačné akcie s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce telekomunikačné akcie

Toto sú telekomunikačné akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Zoom Video Communication Inc.,, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové HD videokonferencie, mobilitu a webové stretnutia. Spoločnosť Zoom oznámila rast čistého príjmu o 3 256,6% v porovnaní s rastom tržieb o 355,0% v druhom štvrťroku fiškálneho roku 2021, čo je trojmesačné obdobie končiace sa 31. júla 2020. Hlavnou hnacou silou rastu bola explózia uživateľských stretnutí cez spoločnosť Zoom, pretože počet ľudí, ktorí boli počas pandémie doma, rástol.

päťročný graf Liberty Broadband Corp., zdroj: GOOGLE

Liberty Broadband Corp. (LBRDA:NASDAQ) : Liberty Broadband je holdingová spoločnosť zaoberajúca sa káblovými, širokopásmovými a mobilnými technológiami. Jej hlavné aktíva pozostávajú z podielu v spoločnostiach Charter Communications Inc. (CHTR) a TruePosition Inc. Spoločnosť začiatkom augusta oznámila, že dosiahla definitívnu dohodu o fúzii s cieľom získať telekomunikačnú spoločnosť GCI Liberty Inc. (GLIBA). Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie v priebehu prvej polovice roku 2021.

päťročný graf John Wiley & Sons Inc., zdroj: GOOGLE

John Wiley & Sons Inc. (JW:A:NYSE) : John Wiley & Sons je vydavateľská spoločnosť špecializujúca sa na vedecké, technické a lekárske knihy a časopisy, ako aj na odborné a spotrebné knihy v tlačenom aj digitálnom formáte. Spoločnosť ponúka aj učebnice a vzdelávacie materiály.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár