Najlepšie telekomunikačné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Tretia časť

Telekomunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Medzi známe spoločnosti v telekomunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti telekomunikácie, zastúpené v Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,2%, čo je nad celkový výnos Russell 1000 11,0% ku koncu septembra 2020. 

Tu sú 3 najdôležitejšie telekomunikačné akcie s najvyššou dynamikou.

Telekomunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú telekomunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Zoom Video Communications Inc., zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové HD videokonferencie, mobilitu a webové stretnutia. Spoločnosť Zoom oznámila rast čistého príjmu o 3 256,6% v porovnaní s rastom tržieb o 355,0% v druhom štvrťroku fiškálneho roku 2021, čo je trojmesačné obdobie končiace sa 31. júla 2020. Hlavnou hnacou silou rastu bola explózia stretnutí užívateľov cez spoločnosť Zoom, pretože počet ľudí, ktorí boli počas pandémie doma, rástol.

päťročný graf Zillow Group, zdroj: GOOGLE

Zillow Group Inc. (Z:NASDAQ) : Zillow je spoločnosť zaoberajúca sa online databázou nehnuteľností. Poskytuje informácie o domoch, zoznamoch nehnuteľností a hypotékach prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií. Vďaka poklesu hypotekárnych úrokov sa konsolidované štvrťročné výnosy spoločnosti zvýšili o 28% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka, čo bolo spôsobené predovšetkým pokračujúcim zvyšovaním objemu ďalšieho predaja. Rekordný bol aj prenos do mobilných aplikácií a webov spoločnosti Zillow Group. Napriek týmto pozitívnym trendom spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, čistú stratu vo výške 84,4 miliónov dolárov, vyššiu ako čistá strata vo výške 72,0 miliónov dolárov, ktorá bola vykázaná v rovnakom kvartáli pred rokom.

päťročný graf Twilio Inc., zdroj: GOOGLE

Twilio Inc. (TWLO:NYSE) : Twilio vyvíja komunikačný softvér a cloudovú platformu pre webových vývojárov. Jeho platforma umožňuje vývojárom integrovať telefónne hovory, hlasovú komunikáciu internetovým protokolom a textové správy do webových, mobilných a telefónnych aplikácií.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár