Najlepšie telekomunikačné akcie na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť

Telekomunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Medzi známe spoločnosti v telekomunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communication Services Select Sector, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti telekomunikácie, zastúpené v Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,2%, čo je nad celkový výnos Russell 1000 11,0% ku koncu septembra 2020. 

Tu sú 3 najdôležitejšie telekomunikačné akcie s najlepšou hodnotou.

Telekomunikačné akcie s najnižšou hodnotou

Toto sú telekomunikačné akcie s najnižším najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf ViacomCBS, zdroj: GOOGLE

ViacomCBS Inc. (VIAC:NASDAQ) : ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie prémiového obsahu a zážitkov pre divákov po celom svete. Spoločnosť poskytuje káblové siete, produkciu a distribúciu obsahu, televízne stanice a digitálne streamovacie služby. Prevádzkuje tiež ďalšie internetové podniky a vydavateľstvo pre spotrebiteľov. ViacomCBS nedávno oznámila spustenie novej globálnej streamovacej služby. Spoločnosť 15. septembra oznámila, že jej služba predplatného videa na požiadanie a živé vysielanie CBS All Access sa začiatkom roku 2021 rebranduje pod názvom Paramount + a rozšíri sa na určité medzinárodné trhy.

päťročný graf Lumen Technologies Inc., zdroj: GOOGLE

Lumen Technologies Inc. (LUMN:NYSE) : Lumen Technologies, predtým známa ako CenturyLink, je integrovaná telekomunikačná spoločnosť, ktorá ponúka rôzne komunikačné služby vrátane miestneho a diaľkového hlasu, širokopásmového pripojenia, ethernetu, kolokácie, hostingu, integrácie dát a videa.

päťročný graf Discovery Inc., zdroj: GOOGLE

Discovery Inc. (DISCK:NASDAQ) : Discovery je globálna mediálna spoločnosť poskytujúca obsah na viacerých distribučných platformách vrátane platenej televízie, free-to-air a broadcast televízie a digitálnej distribúcie a licenčných dohôd o obsahu. Spoločnosť zaznamenala pokles čistého príjmu o 69,6%, pretože tržby klesli o 11,9% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Podľa časopisu Discovery sa príjmy z reklamy znížili o 14%, čo bolo spôsobené predovšetkým nižším dopytom počas pandémie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár