Najlepšie utility akcie na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Verejné služby

Sektor utilít je tvorený spoločnosťami, ktoré poskytujú elektrickú energiu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované a patrí medzi nich American Electric Power Co. Inc. (AEP), Consolidated Edison Inc. (ED) a Xcel Energy Inc. (XEL). Akcie utilít, zastúpené sektorovým výberom v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), prekonali širší trh a poskytli investorom celkovú návratnosť 21,8% v porovnaní s celkovým výnosom spoločnosti S&P 500 vo výške 16,7% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najvýznamnejšie akcie utilít s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie utilít s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie utilít s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NRG Energy Inc (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a zdroje energií. Aktuálny graf TU.

PPL Corp (PPL:NYSE): PPL je energetická holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Spoločnosť vykázala vo štvrtom kvartáli 2019 medziročný rast EPS o 9,6%. Príjmy medziročne vzrástli o 0,8%. Aktuálny graf TU.

Southern Co. (SO:NYSE): Southern je holdingová spoločnosť poskytujúca verejné služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrickú energiu a predáva ju na veľkoobchodnej a maloobchodnej úrovni. Spoločnosť tiež ponúka bezdrôtové telekomunikačné služby, obojsmerné rádiové, telefónne, pagingové a internetové prístupové služby a ponúka veľkoobchodné riešenia týkajúce sa optických vlákien. Spoločnosť Southern vykázala medziročne upravený rast EPS o 8,0% za štvrtý kvartál 2019. Príjmy za štvrťrok však poklesli o 7,9%. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie utilít

Jedná sa o akcie s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Exelon Corp (EXC:NASDAQ): Exelon je holdingová spoločnosť poskytujúca služby, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou a distribúciou energie. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila zmeny v jednom zo svojich hlavných výkonných riadiacich tímov a dcérskej spoločnosti Baltimore Gas and Electric. Aktuálny graf TU.

Sempra Energy (SRE:NYSE): Sempra je holdingová spoločnosť poskytujúca energetické služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a zásobníky zemného plynu a realizuje projekt výroby veternej energie. Aktuálny graf TU.

Pinnacle West Capital Corp (PNW:NYSE): Pinnacle West Capital je holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Spoločnosť vykázala medziročný rast EPS o 147,8% za štvrtý kvartál 2019. Avšak tržby klesli o 11,4% v porovnaní s rovnakým trojmesačným obdobím minulého roka. Aktuálny graf TU.

Akcie utilít s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie utilít, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

NextEra Energy Inc (NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnečnej energie a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť prevádzkuje aj viac komerčných jadrových elektrární. Aktuálny graf TU.

Entergy Corp (ETR:NYSE): Entergy je integrovaná energetická spoločnosť zaoberajúca sa výrobou elektrickej energie a maloobchodnou distribúciou elektrickej energie. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár