Najlepšie utility akcie za november 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Sektor utilít sa skladá zo spoločností, ktoré poskytujú služby domácnostiam a podnikom, ako sú elektrina, zemný plyn, voda a kanalizácia. Tieto spoločnosti sú prísne regulované. Medzi najväčšie a najznámejšie spoločnosti v tomto odvetví patria NextEra Energy Inc. (NEE), Sempra Energy (SRE) a Southern Co. (SO).

Sektorový výber utilít SPDR ETF (XLU) priniesol za posledných 12 mesiacov celkový výnos (vrátane dividend) 17,7% oproti 16% v prípade S&P 500.

ročný graf SPDR ETF (XLU), zdroj: GOOGLE

Utility akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame akcie utilít v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v tomot sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätných odkupov, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf NRG ENERGY INC, zdroj: GOOGLE

NRG Energy Inc (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná elektrická spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a prenosom energie. Zákaznícka základňa sa nachádza predovšetkým v severovýchodnej časti USA, kde dodáva energiu a služby siete. Spoločnosť oznámila, že jej ročná dividenda na jednu akciu sa od 1. štvrťroka 2020 zvýši desaťnásobne na 1,20 dolárov. Zameriava sa na ročný rast dividend o 7% – 9% na akciu.

ročný graf PPL CORP., zdroj:GOOGLE

PPL Corp (PPL:NYSE): PPL slúži zákazníkom v oblasti elektrickej energie v Pensylvánii, Kentucky, Tennessee, Virgínii a vo Veľkej Británii, ako aj zákazníkom v oblasti zemného plynu v Kentucky. PPL údajne rokuje o fúziách s Avangridom, tretím najväčším dodávateľom veternej energie v USA, ktorý má okolo 3,1 miliónov zákazníkov v New Yorku a New England. Fúzia v hodnote približne 67 miliárd dolárov by vytvorila jednu z najväčších energetických spoločností v USA.

ročný graf SOUTHERN CO, zdroj: GOOGLE

Southern Co (SO:NYSE): Southern je elektrická a plynová spoločnosť slúžiaca Georgii, Alabame a Mississippi. Spoločnosť momentálne pracuje na sérii akvizícií veterných elektrární, najnovšie v štáte Washington.

Utility akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalším je zoznam utility akcií v S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf SEMPRA ENERGY, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE): Spoločnosť Sempra Energy dodáva elektrické a plynové služby v južnej a strednej Kalifornii, ako aj elektrické služby v Peru a Čile. Má viac ako 40 miliónov zákazníkov po celom svete, z toho 21,7 milióna obsluhuje jej dcérska spoločnosť v južnej Kalifornii Gas Co., najväčšia energetická spoločnosť v USA. Začiatkom tohto roka spoločnosť Moody’s znížila rating dcérskej spoločnosti v San Diegu na základe zodpovednosti za škody spôsobené požiarom a ďalších rizík.

Utility akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o utility akcie v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf ENTERGY CORP., zdroj: GOOGLE

Entergy Corp (ETR:NYSE): Entergy je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a prenosom elektrickej energie a dodávateľom zemného plynu, ktorého hlavnou základňou sú zákazníci v Louisiane, Texase, Mississippi a Arkansase. Entergy nedávno dosiahla najvyššie skóre v ročnej spokojnosti zákazníkov spoločnosti J.D. Power pre elektrické služby a jej zisk na akciu za tretí štvrťrok v roku 2019 porazil odhad konsenzu o 10%.

ročný graf NEXTERA ENERGY, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy (NEE:NYSE): NextEra Energy je materskou spoločnosťou spoločnosti Florida Power & Light Co. (viac ako 5 miliónov zákazníkov) a spoločnosti Gulf Power Co. (viac ako 460 000 zákazníkov) na severozápadnej Floride. Divízia NextEra Energy Resources je najväčším svetovým výrobcom obnoviteľnej energie z veternej a solárnej energie a tiež svetovým lídrom v oblasti skladovania energie z batérií. Prevádzkuje tiež osem jadrových elektrární na Floride, v New Hampshire, Iowe a vo Wisconsine. Akciová spoločnosť NEE má najväčší podiel v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), ktorý predstavuje 13% jeho hodnoty.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár