Najlepšie verejnoprospešné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Tretia časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Sem patra napríklad hlavné energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ). Minulý mesiac spôsobili silné zimné búrky veľké výpadky elektriny v celom Texase a niektorí obyvatelia skončili s prudkým nárastom účtov za elektrinu. Dôsledky tejto situácie zostávajú zatiaľ nejasné.

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), za posledný rok výrazne podali slušnú výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 30%, čo je k 24. marcu menej ako polovica celkového výnosu Russell 1000 – 66,1%.

Tu sú 3 najlepšie verejnoprospešné akcie s najvyššou dynamikou.

Verejnoprospešné akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 2,17%

päťročný graf AES, zdroj: GOOGLE

AES Corp. (AES:NYSE) : AES je verejnoprospešná spoločnosť, ktorá prevádzkuje diverzifikované portfólio v oblasti výroby a distribúcie elektriny. Začiatkom tohto mesiaca AES načrtla kľúčové finančné ciele do roku 2025, medzi ktoré patrí predĺženie ročného cieľového rastu o 7% až 9% pre upravený zisk na akciu a udržanie zvyšovania dividend o 4% až 6% ročne. 

Dividendový výnos: 3,15%

päťročný graf UGI Corp., zdroj: GOOGLE

UGI Corp. (UGI:NYSE) : UGI je domáci a medzinárodný distribútor energetických výrobkov a služieb. Ponúka propán, zemný plyn a elektrinu. Spoločnosť koncom decembra oznámila, že súhlasí s akvizíciou spoločnosti Mountaintop Energy Holdings LLC obchodom v hodnote 540 miliónov dolárov, vrátane predpokladu dlhu asi 140 miliónov dolárov. Spoločnosť Mountaintop Energy vlastní spoločnosť Mountaineer Gas Co., najväčšiu miestnu distribučnú spoločnosť s plynom v Západnej Virgínii. Očakáva sa, že dohoda bude uzavretá v druhej polovici tohto roka.

Dividendový výnos: 2,75%

päťročný graf CenterPoint Energy, zdroj: GOOGLE

CenterPoint Energy Inc. (CNP:NYSE) : CenterPoint Energy je verejnoprospešná holdingová spoločnosť, ktorá vlastní a prevádzkuje zariadenia na elektrický prenos a distribúciu, výrobu energie a distribúciu zemného plynu. Poskytuje služby viac ako 7 miliónom zákazníkov v Arkansase, Indiane, Louisiane, Minnesote, Mississippi, Ohiu, Oklahome a Texase. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár