Najlepšie verejnoprospešné akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Prvá časť 

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Sem patra napríklad hlavné energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ). Minulý mesiac spôsobili silné zimné búrky veľké výpadky elektriny v celom Texase a niektorí obyvatelia skončili s prudkým nárastom účtov za elektrinu. Dôsledky tejto situácie zostávajú zatiaľ nejasné.

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), za posledný rok výrazne podali slušnú výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 30%, čo je k 24. marcu menej ako polovica celkového výnosu Russell 1000 – 66,1%.

Tu sú 3 najlepšie verejnoprospešné akcie s najlepšou hodnotou.

Verejnoprospešné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 3,28%

päťročný graf Sempra Energy, zdroj. GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn a prevádzkuje plynovody. Prevádzkuje tiež projekt výroby veternej energie. Jej príjem vo 4. štvrťroku 2020 z pokračujúcich činností bol v podstate nezmenený, medziročne vzrástol o 0,7%, a to aj napriek nárastu výnosov o 7,7%.

Dividendový výnos: 3,43%

päťročný graf Vistra, zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod a výrobu energie. Predáva elektrinu a zemný plyn rezidenčným, komerčným a priemyselným zákazníkom a tiež sa podieľa na výrobe elektriny, veľkoobchodnom predaji a nákupe energie a riadení komoditného rizika. Spoločnosť Vistra, ktorá je hlavným dodávateľom energie v štáte Texas, uviedla, že jej financie budú vážne ovplyvnené februárovými zimnými búrkami, ktoré spôsobili pokles teplôt hlboko pod priemer v štáte, čo spôsobilo výpadky miliónom domácností. 26. februára vedenie Vistry poskytlo predbežný odhad, že búrky budú mať jednorazový nepriaznivý dopad v rozmedzí 900 až 1,3 miliárd dolárov. Výsledkom je, že vedenie tvrdí, že v súčasnosti nemôže potvrdiť svoj predchádzajúci výhľad na rok 2021.

Dividendový výnos: 3,15%

päťročný graf UGI Corp., zdroj: GOOGLE

UGI Corp. (UGI:NYSE) : UGI je domáci a medzinárodný distribútor energetických výrobkov a služieb. Ponúka propán, zemný plyn a elektrinu. Spoločnosť koncom decembra oznámila, že súhlasí s akvizíciou spoločnosti Mountaintop Energy Holdings LLC obchodom v hodnote 540 miliónov dolárov, vrátane predpokladu dlhu asi 140 miliónov dolárov. Spoločnosť Mountaintop Energy vlastní spoločnosť Mountaineer Gas Co., najväčšiu miestnu distribučnú spoločnosť s plynom v Západnej Virgínii. Očakáva sa, že dohoda bude uzavretá v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár