Najlepšie zdravotnícke akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH), Pfizer Inc. (PFE) a Abbvie Inc. (ABBV). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

Akcie v zdravotníctve reprezentované v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV) podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,4%, čo je pod celkovým výnosom indexu Russell 1 000 vo výške 21,2%. Vyššie uvedené údaje o výkonnosti sú z 18. decembra.

Tu sú 3 najlepšie zdravotnícke akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce zdravotnícke akcie

Toto sú zdravotnícke akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Insulet Corp .: Insulet je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi. Vyvíja a vyrába inzulínový infúzny systém pre ľudí s cukrovkou závislou od inzulínu.

Horizon Therapeutics PLC: Horizon Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja, získava a predáva terapie určené na liečbu bolesti a zápalu. Produkty spoločnosti sa zameriavajú aj na špeciálne choroby. 17. decembra spoločnosť Horizon oznámila, že TEPEZZA, jej biologická liečba ochorenia štítnej žľazy, bude čeliť krátkodobým prerušeniam výroby. Príčinou je vládou nariadená výroba vakcín COVID-19 u jej zmluvného výrobcu Catalent. Horizon očakáva, že nedostatok bude trvať do konca prvého štvrťroka 2021.

Quidel Corp .: Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Spoločnosť Quidel 21. decembra informovala, že získala povolenie na núdzové použitie od Amerického úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) za účelom predaja testu QuickVue® SARS Antigen, nástroja používaného pri diagnostike COVID-19. Výsledkom testu sú výsledky za 10 minút. Cieľom spoločnosti je vyrobiť do konca roku 2021 600 miliónov testov QuickVue® ročne.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár