Najlepšie zdravotnícke akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH), Pfizer Inc. (PFE) a Abbvie Inc. (ABBV). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

Akcie v zdravotníctve reprezentované v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV) podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,4%, čo je pod celkovým výnosom indexu Russell 1 000 vo výške 21,2%. Vyššie uvedené údaje o výkonnosti sú z 18. decembra.

Tu sú 3 najlepšie zdravotnícke akcie s najvyššou dynamikou.

Zdravotnícke akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Moderna Inc .: Moderna je klinická biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj messenger RNA terapeutík a vakcín. Vyvíja lieky mRNA na infekčné, imunoonkologické a kardiovaskulárne ochorenia. Spoločnosť Moderna 18. decembra oznámila, že FDA povolila jej vakcínu COVID-19 na núdzové použitie. Vláda USA si k uvedenému dátumu objednala 200 miliónov dávok s možnosťou dokúpenia ďalších 300 miliónov dávok. Spoločnosť má v úmysle predložiť žiadosť o licenciu v roku 2021 na získanie plnej licencie na produkt v USA.

Quidel Corp .: Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Spoločnosť Quidel 21. decembra informovala, že získala povolenie na núdzové použitie od Amerického úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) za účelom predaja testu QuickVue® SARS Antigen, nástroja používaného pri diagnostike COVID-19. Výsledkom testu sú výsledky za 10 minút. Cieľom spoločnosti je vyrobiť do konca roku 2021 600 miliónov testov QuickVue® ročne.

Acceleron Pharma Inc .: Acceleron Pharma je farmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a predáva proteínové terapeutiká pre rakovinu a iné choroby.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár