Najlepšie zdravotnícke akcie na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť 

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH), Pfizer Inc. (PFE) a Abbvie Inc. (ABBV). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

Akcie v zdravotníctve reprezentované v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV) podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 13,4%, čo je pod celkovým výnosom indexu Russell 1 000 vo výške 21,2%. Vyššie uvedené údaje o výkonnosti sú z 18. decembra.

Tu sú 3 najlepšie zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou.

Zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Bio-Rad Laboratories Inc .: Bio-Rad je výrobcom produktov pre výskum biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na separáciu a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov. Spoločnosť nedávno oznámila svoj výhľad do roku 2023 vrátane predikcie tržieb za rok 2023 medzi 2,75 až 2,85 miliardami dolárov. Spoločnosť Bio-Rad dosiahla vo fiškálnom roku 2019 čistý obrat 2,3 miliardy dolárov.

Biogen Inc .: Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu farmaceutických postupov so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie.

CVS Health Corp .: CVS Health je integrovaný poskytovateľ lekárenskej starostlivosti. Spoločnosť poskytuje služby vrátane správy výhod lekární, doručovania zásielok a maloobchodného predaja. Prevádzkuje tiež programy liečby chorôb a maloobchodné kliniky. 21. decembra spoločnosť CVS Health oznámila, že začala s očkovaním proti vírusu COVID-19 v zariadeniach dlhodobej starostlivosti v USA. Očakáva, že očkovací program osloví 4 milióny obyvateľov a zamestnancov v 40 000 zariadeniach.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár