Najlepšie zdravotnícke akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Zdravotníctvo priťahovalo pozornosť investorov, pretože niektoré z týchto spoločností už dostali regulačné schválenie liekov na liečbu COVID-19 a začali distribuovať vakcíny a ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi COVID-19. Existujú aj spoločnosti zapojené rôznymi spôsobmi, napríklad dodávaním produktov na testovanie a správu liečby vírusu.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR, zdroj. GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Celkový výnos indexu XLV bol za posledných 12 mesiacov 56,2%, pod celkovým výnosom Russell 1000 83,1%.

Tu sú 3 najlepšie zdraotnícke akcie s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce zdravotnícke akcie

Toto sú zdravotnícke akcie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je quidel.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-04-15-o-10.23.09-1024x338.png
päťročný graf Quidel, zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Ponuka spoločnosti pomáha pri detekcii a diagnostike závažných chorôb a iných zdravotných stavov. V 4. štvrťroku 2020 vzrástol čistý príjem viac ako 15-násobne na viac ako 470 miliónov dolárov pri viac ako päťnásobnom zvýšení výnosov. Takmer 84% výnosov pochádzalo z diagnostických produktov COVID-19.

päťročný graf Cooper Companies, zdroj: GOOGLE

Cooper Companies Inc. (COO:NYSE) : Cooper Companies je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi. Je organizovaná do dvoch segmentov: obchodná spoločnosť CooperVision vyrába výrobky pre nositeľov kontaktných šošoviek a CooperSurgical predáva diverzifikované výrobky a služby vrátane lekárskych prístrojov, plodnosti, diagnostiky a antikoncepcie. Fiškálny prvý štvrťrok spoločnosti (skončil sa 31. januára), čistý zisk pripadajúci na akcionárov, vzrástol viac ako 23-krát na 2,1 miliardy dolárov, čo bolo spôsobené hlavne veľkým prínosom dane z príjmu vo výške 2,0 miliardy dolárov. Tržby medziročne vzrástli o 5,3%.

päťročný graf Seagen, zdroj: GOOGLE

Seagen Inc. (SGEN:NASDAQ) : Seagen je biotechnologická spoločnosť, ktorá vyvíja a komercionalizuje cielené terapie na liečbu rakoviny. Čistý príjem v 4. štvrťroku 2020 vzrástol medziročne šesť a polkrát na 167,1 milióna dolárov, keďže tržby sa zdvojnásobili. Výsledky spoločnosti Seagen boli podporené vyššími príjmami zo spolupráce so spoločnosťou Merck & Co. Inc. (MRK:NYSE).

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár