Najlepšie zdravotnícke akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Zdravotníctvo priťahovalo pozornosť investorov, pretože niektoré z týchto spoločností už dostali regulačné schválenie liekov na liečbu COVID-19 a začali distribuovať vakcíny a ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi COVID-19. Existujú aj spoločnosti zapojené rôznymi spôsobmi, napríklad dodávaním produktov na testovanie a správu liečby vírusu.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR, zdroj. GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Celkový výnos indexu XLV bol za posledných 12 mesiacov 56,2%, pod celkovým výnosom Russell 1000 83,1%.

Tu sú 3 najlepšie zdravotnícke akcie s najvyššou dynamikou.

Zdravotnícke akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Moderna, zdroj: GOOGLE

Moderna Inc. (MRNA:NASDAQ) : Moderna je klinická biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj terapeutík a vakcín mRNA (messenger RNA). Vyvíja lieky mRNA na infekčné, imunoonkologické a kardiovaskulárne ochorenia. Moderna, mladá biotechnologická spoločnosť, ktorá sa stala verejnou v roku 2018, zaznamenala explóziu svojich výnosov a cien akcií v dôsledku prudkého globálneho dopytu po očkovacej látke COVID-19. Spoločnosť Moderna uzavrela dohody s niekoľkými krajinami o dodávaní jej vakcín COVID-19, vrátane až 500 miliónov dávok v USA a 460 miliónov v Európskej únii.

päťročný graf Acadia Healthcare Company, zdroj: GOOGLE

Acadia Healthcare Company Inc. (ACHC:NASDAQ) : Acadia Healthcare Company poskytuje služby starostlivosti o zdravie v USA prostredníctvom stoviek zariadení starostlivosti o zdravie v oblasti prevencie. V januári predala aktíva v británii, ktoré boli stratové, za 1,5 miliardy dolárov. Aj keď k predaju došlo tento rok, spoločnosť podľa výsledkov z minulého roka predstavovala obchod ako ukončenú činnosť. Príjem spoločnosti Acadia Healthcare Company za 4. štvrťrok 2020 z pokračujúcich prevádzkových činností predstavoval 46,2 milióna dolárov oproti strate 12,2 milióna dolárov v minulom roku. Tržby medziročne vzrástli o 8,0%.

päťročný graf Align Technology, zdroj: GOOGLE

Align Technology Inc. (ALGN:NASDAQ) : Align Technology je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi, ktorá navrhuje a vyrába produkty, ktoré pomáhajú narovnávať nevyrovnané zuby. Jednou z jeho produktových radov je Invisalign.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár