Najlepšie zdravotnícke akcie za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť 

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Zdravotníctvo priťahovalo pozornosť investorov, pretože niektoré z týchto spoločností už dostali regulačné schválenie liekov na liečbu COVID-19 a začali distribuovať vakcíny a ďalšie sa ponáhľajú s vývojom a získaním súhlasu s novými liekmi COVID-19. Existujú aj spoločnosti zapojené rôznymi spôsobmi, napríklad dodávaním produktov na testovanie a správu liečby vírusu.

päťročný graf Health Care Select Sector SPDR, zdroj. GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), podali lepší výkon na širšom trhu. Celkový výnos indexu XLV bol za posledných 12 mesiacov 56,2%, pod celkovým výnosom Russell 1000 83,1%.

Tu sú 3 najlepšie zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou.

Zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Bio-Rad Laboratories, zdroj: GOOGLE

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE) : Bio-Rad vyrába a distribuuje produkty výskumu biologických vied a viac ako 3 000 produktov klinickej diagnostiky. Tieto nástroje sa používajú na separáciu a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov. V 4. štvrťroku 2020 sa tržby spoločnosti medziročne zvýšili o 26,5%, keď čistý príjem stúpol o 51,6%. Spoločnosť Bio-Rad uviedla, že jej predaj profitoval z náhrady škody v súvislosti so súdnymi spormi o duševné vlastníctvo, ktoré sa vzťahovali na obdobie rokov 2015 až 2018.

päťročný graf Sage Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Sage Therapeutics Inc. (SAGE:NASDAQ) : Sage Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť vyvíjajúca nové terapie, ktoré sa snažia liečiť mozgové poruchy. Americký úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) schválil svoj prvý produkt, injekciu Zulresso CIV, v roku 2019. Je to prvý liek schválený FDA na liečbu popôrodnej depresie. Čistý zisk 4. štvrťroka 2020 dosiahol 974,9 milióna dolárov a tržby 1,1 miliardy dolárov. Tohtoročné výsledky boli podporené príjmami zo spolupráce spoločnosti Biogen Inc. (BIIB), vrátane 875 miliónov dolárov vopred.  Spoločnosť tiež nedávno oznámila, že prevádzkový riaditeľ Michael Cloonan odchádza v máji. Výkonný riaditeľ Barry Greene bude plniť úlohu Cloonana, kým sa nenájde náhradník.

päťročný graf Quidel, zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Ponuka spoločnosti pomáha pri detekcii a diagnostike závažných chorôb a iných zdravotných stavov. V 4. štvrťroku 2020 vzrástol čistý príjem viac ako 15-násobne na viac ako 470 miliónov dolárov pri viac ako päťnásobnom zvýšení výnosov. Takmer 84% výnosov pochádzalo z diagnostických produktov COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár