Najlepšie železničné akcie pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava

Železničný priemysel je jednou z hlavných zložiek odvetvia dopravy a úzko súvisí s rastom hospodárstva. Železničné spoločnosti prevádzkujú rozsiahle siete, ktoré prepravujú poľnohospodárske výrobky, balené potraviny, komodity, elektroniku a ďalší tovar do spoločností a ku spotrebiteľom. Medzi hlavné spoločnosti v tomto odvetví patria Union Pacific Corp. (UNP), Norfolk Southern Corp. (NSC) a CSX Corp. (CSX). Železničné akcie, zastúpené v Dow Jones U.S. Railroads Index (DJUSRR), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -0,7% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 10,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto trhové výsledky a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 16. júnu.

Tu sú tri najlepšie železničné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Železničné akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o železničné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Central Japan Railway Co. (CJPRY) : Central Japan Railway je japonská spoločnosť zameraná predovšetkým na železničné služby. Spoločnosť tiež ponúka autobusovú dopravu a realitné služby a prevádzkuje obchodné domy, hotely, reštaurácie a stavebníctvo. Spoločnosť Central Japan Railway vykázala pokles o 7,6% v prevádzkovom príjme pri poklese výnosov o 1,8% za fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Spoločnosť uviedla, že príjmy sa znížili najmä v dôsledku pandémie COVID-19.

Trinity Industries Inc. (TRN:NYSE) : Trinity Industries poskytuje produkty a služby železničnej dopravy. Poskytuje tiež produkty a služby v energetickom, chemickom, poľnohospodárskom, dopravnom a stavebnom priemysle. Trinity Industries vykázala za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, rast čistých výnosov o 439,2% z rastu výnosov o 1,7%. Rast výnosov bol však podporený daňovou výhodou vo výške 154,7 milióna dolárov vyplývajúcou z rezerv podľa zákona CARES. Generálny riaditeľ Jean Savage uviedol, že spoločnosť očakáva, že COVID-19 bude mať v budúcnosti negatívny dopad na dopyt po výrobkoch a službách spoločnosti.

West Japan Railway Co. (WJRYY): West Japan Railway je poskytovateľom služieb osobnej železničnej dopravy so sídlom v Japonsku. Spoločnosť tiež prevádzkuje obchodné domy, obchody so zmiešaným tovarom, reštaurácie a nákupné centrá. Zaoberá sa tiež predajom nehnuteľností, požičiavaním automobilov a zariadení a inými činnosťami.

Najrýchlejšie rastúce železničné akcie

Jedná sa o železničné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Greenbrier Companies Inc.(GBX:NYSE): Greenbrier Companies sa primárne zaoberá návrhom, výrobou a predajom vybavenia železničných nákladných automobilov. Spoločnosť vyrába železničné a námorné lode, poskytuje opravy a renovácie intermodálnych a konvenčných železničných vozňov a poskytuje doplnkový leasing a služby. Spoločnosť Greenbrier v polovici apríla oznámila, že pozastavila výrobu nových vagónov vo svojom výrobnom závode Greenbrier Gunderson v Portlande v Oregone kvôli ekonomickému dopadu COVID-19.

Kansas City Southern (KSU:NYSE): Kansas City Southern je holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje železničný systém poskytujúci prepravcom nákladnú dopravu na komerčných a priemyselných trhoch v USA a Mexiku.

Železničné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú železničné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Canadian Pacific Railway Ltd. (CP:NYSE) : Canadian Pacific Railway je spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá ponúka služby železničnej dopravy vrátane intermodálnej prepravy, výstavby železničných vlečiek a logistických služieb. Spoločnosť nedávno oznámila, že dokončila predtým oznámenú akvizíciu spoločnosti Central Maine & Quebec Railway US Inc. (CMQ US). Táto akvizícia je dôsledkom skoršej akvizície kanadskej časti trate, čím sa dokončí nákup celej siete CMQ.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár