Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Druhá časť

Tri z trendových spoločností tohto týždňa zvýšili výplatu dividend akcionárom. Mercer International a Shoe Carnival boli tretie a štvrté po tom, čo obe spoločnosti oznámili zvýšenie dividend.

Dividendový výnos: 2,12%

päťročný graf Mercer International, zdroj: GOOGLE

Mercer International

Mercer International (MERC) sa umiestnil na treťom mieste v zozname, kde zaznamenal nárast sledovanosti o 800%. Spoločnosť Mercer, jeden z najväčších svetových výrobcov trhovej dužiny (z ang. market pulp = používaný najmä na výrobu vreckoviek, plienok a pod.), zvýšila svoju dividendu po vykazovaní rekordných výsledkov za štvrtý štvrťrok 2021 a celý rok. Spoločnosť zvýšila štvrťročnú dividendu o 15% na 7,5 centa, ktorá bude vyplatená 6. apríla akcionárom ku 30. marcu.

Spoločnosť Mercer vykázala za rok 2021 ročné príjmy vo výške 1,8 miliardy dolárov, čo je nárast z 1,42 miliardy dolárov v predchádzajúcom roku. Medzitým spoločnosť vykázala prevádzkový EBITDA vo výške 478 miliónov dolárov v porovnaní so 192 miliónmi dolárov v predchádzajúcom roku. Dobré výsledky boli dosiahnuté vďaka silnému dopytu po celulóze a rezive, ako aj vyšším cenám energií. Spoločnosť očakáva, že prerušenia dodávok v Kanade a Škandinávii podporia ceny celulózy a papiera v nasledujúcom období.

Akcie Mercer od začiatku roka vzrástli o 15%, ale za posledných 12 mesiacov zostali v poklese približne o 11%. Mercer vypláca 16% zo svojich ziskov akcionárom a jej výnos je 2,2%.

Dividendový výnos: 0,98%

päťročný graf Shoe Carnival, zdroj: GOOGLE

Shoe Carnival

Shoe Carnival (SCVL) obsadil štvrté miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 700%.

Shoe Carnival, americký maloobchodný predajca obuvi, zvýšil svoju štvrťročnú dividendu o 29% na 9 centov na akciu, a to vďaka rekordným výsledkom a silnej bilancii takmer bez dlhu. Čisté tržby vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil 29. januára 2022, dosiahli 1,33 miliardy dolárov, oproti 976 miliónom dolárov za rovnaké obdobie minulého roka. Čistý zisk medzitým vyskočil o 868% na 155 miliónov dolárov. Zlepšenie tržieb a ziskovosti bolo spôsobené vyššou návštevnosťou počas tohto obdobia a programom modernizácie predajne, ktorý prebiehal v roku 2021.

Shoe Carnival má aktuálny výplatný pomer len 8% a jeho dividendové výnosy sú 1,2%. Akcie v Shoe Carnival stratili za posledných päť dní 5%, čím sa medziročné straty zvýšili na 26%.

Záver

Mercer zvýšil svoju dividendu po tom, ako zisk spoločnosti ťažil zo silného dopytu po celulóze a rezive a solídnych cien. Program modernizácie predajní Shoe Carnival priniesol výhody, tržby a príjmy poskočili na nový rekord.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár