Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Služby

Prvá časť

Spoločnosť Allegion potvrdila svoju dividendu po vykázaní lepších finančných výsledkov, ako sa očakávalo. Spoločnosť GFL Environmental zvýšila svoju dividendu a prekonala regulačné prekážky v rámci dohody v oblasti odpadového hospodárstva, ktoré je zrelé na konsolidáciu.

Dividendový výnos: 1,44%

päťročný graf Allegion, zdroj: GOOGLE

Allegion (ALLE:NYSE)

Sledovanosť spoločnosti sa zvýšila o ohromujúcich 2 400%. Allegion, poskytovateľ bezpečnostných produktov pre domácnosti a firmy so sídlom v Írsku, oznámil štvrťročnú dividendu vo výške 0,41 dolárov na akciu, ktorá sa za posledný štvrťrok nezmenila. Dividendové výnosy Allegion sú vo výške 1,44% ročne pri výplatnom pomere 25,50%.

Akcie spoločnosti Allegion zatiaľ v tomto roku klesli približne o 20%, aj napriek tomu, že spoločnosť zaznamenala v roku 2021 skok o 53% čistého zisku. Z prevádzkového hľadiska to bol pre spoločnosť najlepší rok. Násobok ocenenia plus história rastúcich dividend by mohli zo spoločnosti urobiť presvedčivú kúpu pre dlhodobého investora.

Spoločnosť totiž od roku 2014, kedy vyplatila osem centov za akciu, každý rok zvyšovala svoju štvrťročnú dividendu. V roku 2020, keď výsledky spoločnosti utrpeli v dôsledku COVID-19, Allegion zvýšila dividendu o 18,5%. Allegion vyplatí svoju ďalšiu štvrťročnú dividendu 30. júna akcionárom ku 16. júnu.

Dividendový výnos: 0,15%

dvojročný graf GFL Enviromental, zdroj: GOOGLE

GFL Environmental (GFL:NYSE)

Spoločnosť GFL Environmental (GFL) bola hviezdou za posledných štrnásť dní, pretože sa vyvíjala vďaka dvojitej vlne pozitívnych správ. GFL, spoločnosť poskytujúca služby v oblasti odpadového hospodárstva, zaznamenala za posledných štrnásť dní nárast návštevnosti o 1 967%.

Nebolo to veľmi prekvapujúce, keďže GFL zvýšila svoju štvrťročnú dividendu o 10% –  z 1,1 centa na – 1,2 centa. Výplatný pomer je len 6% a dividendové výnosy sú 0,15%, čo naznačuje, že spoločnosť má väčší priestor na zvýšenie výplaty v nadchádzajúcich rokoch.

GFL tiež dosiahla dohodu s kanadským úradom o hospodárskej súťaži o navrhovanej akvizícii Terrapure Environmental za približne 734 miliónov dolárov. Dohoda bude platná po tom, čo spoločnosť bude súhlasiť s predajom štyroch zariadení na kvapalný odpad a troch nádržových fariem v Kanade. Tieto aktíva vygenerujú v roku 2022 tržby okolo 20 miliónov dolárov.

Odvetvie odpadového hospodárstva v poslednej dobe prechádza konsolidáciou. V rámci rozsiahlejšej nedávnej transakcie spoločnosť Republic Services (RSG) získala spoločnosť US Ecology za podnikovú hodnotu 2,2 miliardy dolárov.

Republic Services prekonala GFL za posledný rok o približne 25 percentuálnych bodov, čo naznačuje jasné výhody plynúce z toho, že sa stanete konsolidátorom v tomto odvetví. Republic Services, spoločnosť s trhovou kapitalizáciou 40+ miliárd dolárov, má prevádzkové marže približne 11%. Pre porovnanie – GFL, s trhovou kapitalizáciou 10 miliárd dolárov, za posledných päť rokov skôr peniaze strácala.

Záver

Akcie spoločnosti Allegion tento rok klesli, aj napriek zlepšeniu zisku spoločnosti. GFL Environmental zaostáva za svojimi “kolegami” (Republic Services) uprostred pretekov o konsolidáciu odvetvia.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár