Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Energetika

Druhá časť

Akcie Highpeak Energy v posledných dňoch vzrástli vďaka prudkému nárastu cien ropy. Banco Santander Chile potvrdila vyplatenie 60% akcionárom – rovnako ako minulý rok.

Dividendový výnos: 0,37%

päťročný graf Highpeak Energy, zdroj: GOOGLE

Highpeak Energy (HPK:NASDAQ)

Highpeak Energy sa umiestnila na treťom mieste v rebríčku, kde jej sledovanosť vzrástla o 1 400%.

Highpeak zaznamenala trend po tom, čo cena akcií za posledných päť dní vzrástla o viac ako 50%. Highpeak, nezávislá ropná a plynárenská spoločnosť, ťažila z rastúcich cien ropy, ktoré neustále rastú v dôsledku vojny na Ukrajine a silného globálneho dopytu.

Zatiaľ čo vysoké ceny ropy neviedli k podobným ziskom pre producentov ropy a plynu, niektoré zdravšie spoločnosti priťahujú záujem mainstreamových médií. Highpeak vzrástol po tom, čo pozorne sledovaný finančný komentátor Jim Cramer v televíznom segmente povedal, že akcie sú na vzostupe, hoci neskôr povedal, že akcie predbehli samy seba.

Príjmy spoločnosti Highpeak vzrástli v roku 2021 o 793% na 220 miliónov dolárov, zatiaľ čo jej čistý zisk vzrástol o 154% na 55 miliónov dolárov. Cramer povedal, že spoločnosť má solídne marže a silnú pozíciu v Permskej panve. Highpeak vypláca dividendu 10 centov na akciu, výsledkom čoho je výnos 0,3%.

Dividendový výnos: 6,28%

päťročný graf Banco Santander Chile, zdroj: GOOGLE

Banco Santander Chile (BSAC:NYSE)

Banco Santander Chile sa v týchto štrnástich dňoch umiestnila na poslednom mieste rebríčka so zdravým nárastom sledovanosti o 1 200%. Akcie Banco Santander Chile mali tento rok zatiaľ dobrý vývoj, pričom vzrástli o 29%, keďže vyššia inflácia a nižšie úrokové sadzby viedli k vyšším výnosom a ziskovosti. Keďže však úrokové sadzby v Čile rastú a inflácia smeruje nižšie, banka pravdepodobne v budúcnosti utrpí.

Banco Santander Chile nedávno schválila dividendu vo výške 60% zo svojho čistého príjmu za rok 2021 akcionárom, výsledkom čoho je výnos 6%. Zvyšný zisk sa použije na zvýšenie rezerv banky. Banco Santander Chile vyplatí dividendu 5. mája.

Záver

Akcie spoločnosti Highpeak Energy vzrástli po tom, čo spoločnosť analyzoval vplyvný komentátor trhu Jim Cramer. Banco Santander Chile mala silný rok, ale budúcnosť je nejasná, pretože rastúci úrok a nižšia inflácia môžu pre banku znamenať náročný rok.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár