Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť

Royalty Pharma, vývojár a nákupca farmaceutických licenčných poplatkov, obsadil prvé miesto v zozname po tom, čo spoločnosť oznámila zmiešané zisky. Independent Bank Corporation vykázala klesajúci čistý zisk, ale dividendy si zachovala nedotknuté.

Dividendový výnos: 1,91%

ročný graf Royalty Pharma, zdroj: GOOGLE

Royalty Pharma

Spoločnosť Royalty Pharma (RPRX) sa za posledných štrnásť dní dostala na prvé miesto v zozname, pričom jej sledovanosť stúpla o 800%. Príjmy spoločnosti v roku 2021 vzrástli takmer o 8%, no jej čistý príjem klesol o 36% na 620 miliónov dolárov. Spoločnosť investovala do nových transakcií v roku 2021 približne 3 miliardy dolárov.

Spoločnosť Royalty Pharma, ktorá okrem iného dostáva licenčné poplatky z liekov, ako sú Tysabri, Imbruvica a Promacta, vypláca ročnú dividendu vo výške 0,76 dolárov na akciu, čo vedie k výnosu 1,9%. Akcie spoločnosti v tomto roku klesli o 1,4%. Naposledy spoločnosť zvýšila svoju štvrťročnú dividendu v prvom štvrťroku 2021 z 0,15 dolárov na 0,17 dolárov.

Najlepší liek spoločnosti, franšíza na cystickú fibrózu od Vertexu, prispela v poslednom štvrťroku 2021 sumou 196 miliónov dolárov, čo je nárast zo 159 miliónov dolárov za rovnaké obdobie minulého roka. Medzitým franšíza spoločnosti Gilead zaznamenala pokles príjmov o 99% na približne 1 milión dolárov. Akcie spoločnosti môžu byť výhodné, keďže sa obchoduje s predajným násobkom 11 oproti 14.

Dividendový výnos: 4,52%

päťročný graf Independent Bank, zdroj: GOOGLE

Independent Bank Corporation

Independent Bank Corporation (IBCP) obsadila tento týždeň druhé miesto v zozname, pričom jej sledovanosť vzrástla o 750%. Akcie spoločnosti za posledných 12 mesiacov stratili približne 22%, keďže tržby a zisky spoločnosti klesali v každom z posledných troch štvrťrokov.

V prvom štvrťroku 2021 tržby klesli o 6,4% na 53,5 milióna dolárov, zatiaľ čo čistý zisk klesol o 18,5% na takmer 18 miliónov dolárov. Banka, ktorá má 62 pobočiek na vidieku a na predmestí Michiganu, uviedla, že pokles bol spôsobený poklesom neúrokových príjmov a nárastom neúrokových nákladov.

Independent Bank zvýšila svoju dividendu v prvom štvrťroku 2022 zo štvrťročných 0,48 dolárov na akciu na 0,51 dolárov. Spoločnosť zvýšila svoju dividendu v každom z posledných ôsmich rokov. Výnos dividend je 4,54%, čo je viac ako finančný priemer 3,2%. Obchoduje sa relatívne lacno pri pomere ceny a zisku 7,4.

Záver

Royal Pharma sa obchoduje lacnejšie ako jej kolegovia a môže byť výhodná. Independent Bank zvýšila svoju dividendu napriek zhoršujúcim sa finančným výsledkom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár