Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Služby

Druhá časť

Spoločnosť Winmark, poskytovateľ franšízy na predaj použitého tovaru, zvýšila svoju dividendu. Zoznam sledovanosti uzatvára Northern Trust, poskytovateľ finančných služieb.

Dividendový výnos: 1,91%

päťročný graf Winmark, zdroj: GOOGLE

Winmark Corp

Winmark Corp (WINA) je tretia v zozname s nárastom sledovanosti o 700%. Winmark zaznamenal trend po tom, čo spoločnosť vlastniaca franšízové ​​značky na ďalší predaj zvýšila štvrťročnú dividendu o 25 centov na akciu na 70 centov. Dividenda bude vyplatená 11. júna.

V štvrťroku, ktorý sa skončil 26. marca, sa príjmy z licenčných poplatkov zvýšili zo 14 miliónov dolárov – na 15,4 milióna dolárov, pričom čistý príjem vzrástol o viac ako 500 000 dolárov – na 9,8 milióna dolárov. Akcie spoločnosti sa však v posledných mesiacoch vypredali spolu s celým trhom. Od dosiahnutia historického maxima v novembri 2021 akcie klesli o 23%. Dividenda vo výške 2,80 dolárov na akciu v súčasnosti prináša 1,36%.

Dividendový výnos: 2,66%

päťročný graf Winmark, zdroj: GOOGLE

Northern Trust

Spoločnosť Northern Trust (NTRS) obsadila v týchto štrnástich dňoch tretie miesto spolu s Winmarkom a zaznamenala nárast sledovanosti o 700%. Spoločnosť Northern Trust, ktorá poskytuje služby správy aktív jednotlivcom, korporáciám a inštitucionálnym investorom s ultra vysokým čistým majetkom, zaznamenala, že jej akcie sa pohybujú bokom, a to aj napriek zlepšeniu finančných výsledkov.

Tržby sa v roku 2021 zvýšili o 9,5% na takmer 6,6 miliardy dolárov, zatiaľ čo čistý zisk vzrástol o 28% na 1,6 miliardy dolárov. Zlepšujúce sa výsledky v kombinácii s nemennou výkonnosťou akcií viedli k poklesu ocenenia spoločnosti z násobku zisku 18,9 na konci roka 2021 na súčasných 14,6.

Northern Trust vypláca ročnú dividendu vo výške 2,8 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos cca 2,7%. Naposledy spoločnosť zvýšila dividendu v treťom štvrťroku 2019 – zo 60 centov štvrťročne na 70 centov.

Záver

Winmark výrazne zvýšil svoju dividendu, pretože sa zvýšili licenčné poplatky. Ocenenie Northern Trust nedávno utrpelo, napriek solídnym výsledkom v roku 2021.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár