Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Producent ropy a zemného plynu Ovintiv sa tento týždeň dostal na prvé miesto v zozname po tom, čo spoločnosť zvýšila dividendu o 25%. Na druhom mieste v zozname je ďalšia energetická spoločnosť, Civitas Resources, ktorá oznámila najvyššiu variabilnú dividendu od začiatku vyplácania dividend na konci roka 2021.

Dividendový výnos: 2,12%

päťročný graf Ovintiv, zdroj: GOOGLE

Ovintiv

Na prvom mieste rebríčka sa umiestnila energetická spoločnosť Ovintiv (OVV) s predstihom v sledovanosti 3 500%. Ovintiv vykázal v prvom štvrťroku 2022 horšie výsledky, ale zvýšil svoju dividendu o 25%.

Kapitálové výdavky spoločnosti vzrástli v prvých troch mesiacoch roka na 451 miliónov dolárov – z 350 miliónov dolárov v rovnakom období minulého roka. Medzitým celková produkcia ropy a zemného plynu a kondenzátov zemného plynu klesla z 538 miliónov barelov ropy na takmer 500 miliónov. Peňažný tok spoločnosti sa zvýšil o približne 150 miliónov dolárov – na 1,05 miliardy dolárov vďaka vyšším cenám ropy a plynu.

To umožnilo spoločnosti zvýšiť dividendu na 1 dolár na akciu ročne, výsledkom čoho je výnos 2,2%. Výnos je nižší ako je energetický priemer – 4,2%. Spoločnosť tiež oznámila plán zdvojnásobiť výnosy svojich akcionárov z 25% non-GAAP voľného peňažného toku po základnej dividende od októbra 2022. V prvom štvrťroku Ovintiv odkúpil späť 123 miliónov dolárov vlastných akcií a plánuje zvýšiť výplaty v druhom štvrťroku.

Akcie Ovintivu za posledných 30 dní prepadli o 16%, no od začiatku roka zostali na vzostupe o 29%, najmä v dôsledku vyšších cien ropy.

Dividendový výnos: 2,84%

päťročný graf Civitas Resources, zdroj: GOOGLE

Civitas Resources

Civitas Resources (CIVI) je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti 1 200%. Civitas, plynárenská spoločnosť so sídlom v Denveri v Colorade, vykázala mimoriadne dobré výsledky a oznámila najvyššiu variabilnú dividendu vo svojej histórii.

Produkcia ropy a zemného plynu vzrástla z 20 850 barelov ekvivalentu ropy v prvých troch mesiacoch roku 2021 na 159 000 v prvom štvrťroku tohto roka. Tržby vzrástli zo 74 miliónov dolárov na 817 miliónov dolárov. Spoločnosť tiež prešla do zisku 91,6 milióna dolárov zo straty 119 miliónov dolárov v rovnakom období minulého roka.

Civitas bola vytvorená koncom roka 2021 po trojstrannom zlúčení spoločností Bonanza Creek Energy, Extraction Oil & Gas a Crestone Peak Resources.

Vďaka silným výsledkom spoločnosť vyplatí dividendu 1,36 dolárov na akciu – kombináciu variabilnej dividendy 0,90 dolárov na akciu a základnej fixnej ​​dividendy 0,46 dolárov na akciu. Dividenda bude splatná 29. júna akcionárom k 15. júnu.

Akcie spoločnosti Civitas od začiatku roka vzrástli o 21%.

Záver

Energetická spoločnosť Ovintiv napriek slabým finančným výsledkom zvýšila svoju dividendu. Ďalšia energetická firma Civitas vyplatila vďaka mimoriadne dobrým výsledkom najvyššiu variabilnú dividendu od svojho založenia trojstrannou fúziou v roku 2021.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár