Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Verejné služby

Komunitná banka NBT Bancorp je tretia v zozname, keďže banka ponechala svoju dividendu nedotknutú. Zoznam uzatvára Waste Connections, ktorá v prvom štvrťroku 2022 vykázala silné výsledky.

Dividendový výnos: 3,12%

päťročný graf NBT Bancorp, zdroj: GOOGLE

NBT Bancorp

NBT Bancorp (NBT) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnila na treťom mieste zoznamu, pričom zaznamenala nárast sledovanosti o 1 100 %. Komunitná banka so sídlom v Norwichi v New Yorku vykázala za tri mesiace (končiace 31. marca) čistý príjem 39,1 milióna dolárov, čo je pokles z 39,8 milióna dolárov za rovnaké obdobie minulého roka.

Neuspokojivé výsledky boli spôsobené predovšetkým poklesom čistého úrokového príjmu z Programu ochrany výplaty (PPP), vládneho programu, ktorý umožňuje malým spoločnostiam, ktoré trpeli pandémiou koronavírusu, požiadať o finančnú pomoc. Bez započítania vplyvu PPP sa čistý príjem v skutočnosti zvýšil.

Akcie NBT medziročne klesli o viac ako 8%. Banka oznámila svoju pravidelnú štvrťročnú dividendu vo výške 0,28 dolárov na akciu 17. mája. Dividenda bude vyplatená 15. Júna akcionárom k 1. júnu. Výnos dividend je 3,12%, čo je zhruba v súlade s priemerom finančného sektora – 3,18%.

Dividendový výnos: 0,74%

päťročný graf Waste Connection, zdroj: GOOGLE

Waste Connections

Waste Connections (WCN) obsadilo posledné miesto v zozname, keď zaznamenalo nárast sledovanosti o 1 000%.

Spoločnosť zaoberajúca sa zberom, prepravou a likvidáciou odpadu vykázala v prvom štvrťroku niekoľko dobrých výsledkov, pričom vyššie ceny za jej služby poháňali rast marže. Tržby v tomto štvrťroku vyskočili z 1,39 miliardy dolárov na 1,64 miliardy dolárov, pričom čistý zisk vzrástol na 180 miliónov dolárov –  zo 160 miliónov dolárov. Silné výsledky boli z veľkej časti spôsobené 7,1%-ným nárastom cien.

Spoločnosť Waste Connections vyplatí svoju pravidelnú dividendu 1. júna akcionárom k 18. máju. Spoločnosť zvyčajne prehodnocuje dividendy každý október. V každom z posledných 11 rokov zvýšila svoju dividendu.

Záver

NBT Bancorp zaznamenala pokles čistého príjmu v dôsledku poklesu čistého úrokového príjmu z programu Paycheck Protection Program (PPP). Nakoniec, Waste Connections oznámilo rozšírenie svojich výnosov a čistého príjmu vďaka rastu cien.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár