Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Spoločnosť Haverty Furniture bola prvá v zozname potom, čo spoločnosť zvýšila dividendu o 12%. Everest Re Group bola druhá, keďže poisťovňa zvýšila výplatu dividend o viac ako 6%.

Dividendový výnos: 4,04%

päťročný graf Haverty Furniture, zdroj: GOOGLE

Haverty Furniture

Spoločnosť Haverty Furniture (HVT) zaujala vedúcu pozíciu týchto štrnástich dní, keď jej sledovanosť stúpla o 683%.

Maloobchodný predajca nábytku vykázal v prvom štvrťroku 2022 rastúce tržby a zisky, čo mu umožnilo odmeniť akcionárov zvýšením dividend. Spoločnosť vlastniaca 121 pobočiek po celej USA uviedla, že jej tržby vzrástli v poslednom štvrťroku o viac ako 3 milióny dolárov – na takmer 239 miliónov dolárov. Medzitým jej príjem pred zdanením mierne vyskočil na 25,7 milióna dolárov. Spoločnosť uviedla, že jej všeobecné náklady sa zvýšili v dôsledku vyššej kompenzácie a nákladov na benefity, ako aj zvýšenia nákladov na distribúciu a dodanie.

Haverty zvýšila svoju dividendu o 12% počas štvrťroka z 25 centov na akciu na 28 centov. Dividenda je splatná 17. júna akcionárom k 2. júnu. Spoločnosť nikdy nezmeškala výplatu dividendy od roku 1935. Jej dividenda v súčasnosti prináša takmer 4%, čo je viac ako 1,9% pri priemernom spotrebiteľskom priemernom výnose. Akcie v Haverty tento rok klesli takmer o 40%, ale zostali o 37% vyššie ako to bolo pred pandémiou.

Dividendový výnos: 2,35%

päťročný graf Everest Re Group, zdroj: GOOGLE

Everest Re Group

Everest Re Group (RE), poskytovateľ zaisťovacích a poistných produktov so sídlom na Bermudách. Everest Re sa v týchto štrnástich dňoch umiestnil na druhom mieste, pričom sledovanosť vzrástla o 533%. Napriek slabším výsledkom v prvom štvrťroku 2022 predstavenstvo Everest Re schválilo zvýšenie dividendy o 6,4%.

Spoločnosť uviedla, že jej čistý príjem klesol z 342 miliónov dolárov v prvom štvrťroku 2021 na 298 miliónov dolárov v tomto roku. Vlastný kapitál klesol o 811 miliónov dolárov, na 9,5 miliardy dolárov v dôsledku nerealizovaných čistých strát z investícií s pevným výnosom.

Everest Re však zvýšila dividendu pre akcionárov z 1,55 dolára za štvrťrok na 1,65 dolára. Výplatný výnos je 2,3% v porovnaní s priemerným výnosom sektoru financií 3,2%. Spoločnosť Everest Re tiež odmenila investorov silným výkonom cien akcií za posledných 12 mesiacov, pričom akcie postúpili takmer o 10% v dôsledku poklesu trhu.

Záver

Spoločnosť Haverty Furniture zvýšila svoju dividendu vďaka ďalšej sérii silných výsledkov. Napriek slabším výkonom v poslednom štvrťroku poisťovňa Everest Re zvýšila svoje výplaty akcionárom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár