Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Základné materiály

Druhá časť

Packaging Corporation of America oznámila najvyšší nárast dividend zo spomínaných spoločností. Na poslednom mieste v zozname sledovanosti je Mid-America Apartment Communities, ktorá nedávno zvýšila svoju dividendu o 15%.

Dividendový výnos: 3,14

päťročný graf Packaging Corp of America, zdroj: GOOGLE

Packaging Corp of America

Spoločnosť Packaging Corp of America (PKG) obsadila v týchto štrnástich dňoch tretie miesto a zaznamenala 448%-ný nárast v sledovanosti. Rovnako ako dve ďalšie dividendové akcie tento týždeň, Packaging Corp zvýšila svoju dividendu o 25% na ročnú výplatu 5 dolárov na akciu. Dividenda bude vyplatená 15. júla akcionárom k 15. júnu.

Packaging Corp v prvom štvrťroku 2022 opäť vykázala silné výsledky, pričom tržby medziročne vyskočili o 18% na 2,14 miliardy dolárov. Spoločnosť zaznamenala podobný nárast predaja v štyroch predchádzajúcich štvrťrokoch. Čistý príjem spoločnosti Packaging Corp vyskočil o 52% na 254 miliónov dolárov, keďže spoločnosť dokázala zvýšiť ceny v segmentoch obalov a papiera a nájsť zlepšenie nákladov. Spoločnosť uznala, že počas štvrťroka jej vznikli vyššie prepravné náklady.

Akcie Packaging Corp vzrástli za posledných 12 mesiacov o 8% a počas posledného výpredaja na trhu sa im darilo relatívne dobre. Akcie klesli len o 5% z maxima dosiahnutého v polovici apríla. Dividendové výnosy spoločnosti sú 3,14% v porovnaní s 2,8% pri priemernom výnose materiálov.

Dividendový výnos: 2,79%

päťročný graf Mid America Apartmens Communities, zdroj: GOOGLE

Mid-America Apartment Communities

Mid-America Apartment Communities (MAA) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 443% a obsadila posledné miesto v zozname. Spoločnosť nedávno ťažila zo silného dopytu po bytovom bývaní v juhovýchodných a juhozápadných regiónoch USA s úrovňou obsadenosti vo výške 95,9%.

V prvom štvrťroku 2022 vyskočili finančné prostriedky z operácií (FFO) medziročne o 20% na 1,97 dolárov. Tržby vyskočili o 12% na 476 miliónov dolárov, čo je najvyššie tempo rastu za posledných päť štvrťrokov.

Dobré výsledky umožnili zvýšiť dividendu o 15% na štvrťročných 1,25 dolárov na akciu. Dividenda je splatná 29. júla akcionárom k 15. júlu. Spoločnosť zvyšovala dividendy posledných 14 rokov.

Akcie vzrástli za posledných 12 mesiacov o 11%, aj keď od dosiahnutia vrcholu koncom roka 2021 zostávajú o 20% nižšie, čo potenciálne predstavuje dobrú vstupnú príležitosť pre investora.

Záver

Packaging Corp of America ťažila z pretrvávajúceho silného dopytu po obaloch a papieri, zaznamenala solídne finančné výsledky a odmenila investorov zvýšením dividend. Mid-America Apartment Communities ťažila zo solídneho dopytu po nájomnom bývaní v juhovýchodnej a juhozápadnej Amerike a tiež zvýšila svoju dividendu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár