Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Technológie

Prvá časť

PotlachDeltic bol najpopulárnejším tickerom týchto štrnástich dní, keďže jeho akcie zaznamenali slabú výkonnosť po tom, čo spoločnosť oznámila fúziu s porovnateľnou spoločnosťou CatchMark Timber. Polovodičová spoločnosť Monolithic Power Systems je na druhom mieste v zozname, pretože spoločnosť oznámila súbor veľmi dobrých výsledkov.

Dividendové novinky: 3,86%

päťročný graf PotlatchDeltic, zdroj: GOOGLE

PotlatchDeltic

PotlatchDeltic (PCH) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnil na prvom mieste v zozname a zaznamenal nárast sledovanosti o 1 000 %. Spoločnosť zaznamenala trend po tom, čo oznámila akvizíciu spoločnosti CatchMark Timber Trust so sídlom v Atlante v rámci celoakciovej dohody, ktorá ohodnotila kmeňové akcie cieľa s prémiou 55% ku koncu obchodného dňa 27. mája 2022.

Vzhľadom na riedenie neboli investori z fúzie nadšení. Akcie od oznámenia transakcie klesli o viac ako 18%, čím zaostali za benchmarkom iShares Global Timber & Forestry ETF, ktorý za rovnaké obdobie klesol o približne 14%.

Dohoda pridá okolo 350 000 akrov lesných porastov na juhu, čím sa vlastníctvo PotlatchDeltic na juhu zvýši na viac ako 1,5 milióna akrov. Spoločnosť očakáva ročné synergie vo výške približne 16 miliónov dolárov, ktoré budú k dispozícii na rozdelenie akcionárom. Očakáva sa, že transakcia bude uzavretá v druhej polovici roka 2022.

PotlatchDeltic vypláca ročnú dividendu vo výške 1,76 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 3,87%. Spoločnosť vypláca akcionárom približne 75% svojho čistého príjmu.

Dividendový výnos: 0,72%

päťročný graf Monolithic Power Systems, zdroj: GOOGLE

Monolithic Power Systems

Monolithic Power Systems (MPWR) obsadil druhú pozíciu v zozname s 950%-ným nárastom v sledovanosti. Spoločnosť Monolithic, ktorá poskytuje napájacie obvody odvetviam, ako sú cloud computing a telekomunikačné infraštruktúry, oznámila dobré výsledky za štvrťrok končiaci sa 31. marca.

Tržby vzrástli o 48% na 377 miliónov dolárov, zatiaľ čo čistý príjem vyskočil o 75% na 79,5 milióna dolárov vďaka silnému dopytu po čipoch vrátane riešení správy napájania. Uprostred rastúcich nákladov na elektrinu je po dizajnoch Monolithic veľký dopyt, pretože pomáhajú zlepšovať efektivitu elektrickej siete.

Napriek dobrým výsledkom sa akcie v posledných mesiacoch z veľkej časti obchodovali bokom a klesli o tretinu z maxima dosiahnutého koncom roka 2021. Monolithic vypláca dividendu vo výške 3 doláre, čo predstavuje výnos 0,72%. Spoločnosť za posledných päť rokov zvyšovala dividendy.

Záver

Akcie spoločnosti PotlatchDeltic klesli po tom, čo spoločnosť oznámila dohodu o akvizícii partnera CatchMark Timber. Monolithic Power vykázala silné výsledky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár