Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Druhá časť

Boyd Gaming je tretí, keďže spoločnosť oznámila povolenie na spätný odkup akcií. Posledný v zozname je Gold Fields, ktorý vzbudil záujem vďaka fúzii s Yamana Gold.

päťročný graf Boyd Gaming, zdroj: GOOGLE

Boyd Gaming

Boyd Gaming (BYD) obsadil tretie miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 840%.

Operátor kasína Boyd Gaming so sídlom v meste Paradise v Nevade bol v trendoch po tom, čo spoločnosť oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 500 miliónov dolárov. Z aktuálneho programu mu ostalo približne 361 miliónov akcií a bude pokračovať v nákupe akcií pri sadzbe 100 miliónov dolárov za štvrťrok. Boyd tiež mierne zvýšil svoju štvrťročnú dividendu zo 14,4 centov na 15 centov na akciu.

Spoločnosť pozastavila vyplácanie dividend v roku 2021, pretože potrebovala zachovať hotovosť, aby sa vyrovnala s náhlym poklesom pešej dopravy v dôsledku kovidových opatrení.

Akcie spoločnosti Boyd Gaming za posledných päť dní klesli takmer o 10%, čím sa predĺžili 12-mesačné straty na 12,6%. Výsledky spoločnosti sa naďalej zlepšovali, pričom tržby a čistý príjem sa v prvom štvrťroku zvýšili.

Dividendový výnos: 3,35%

päťročný graf Gold Fields, zdroj: GOOGLE

Gold Fields

Gold Fields (GFI) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 556% a obsadila posledné miesto v zozname sledovanosti.

Gold Fields so sídlom v Južnej Afrike sa stal trendom po tom, čo spoločnosť oznámila akvizíciu prevádzkovateľa zlatých, strieborných a medených baní so sídlom v Kanade Yamana Gold v rámci celoakciovej dohody, ktorá vytvorí štvrtého najväčšieho ťažiara zlata na svete. Akcie Gold Fields od oznámenia transakcie začiatkom mesiaca klesli o 25%, keďže investori začali pochybovať, či spoločnosť nezaplatila príliš veľa. Spoločnosť Redwheel, ktorá vlastní takmer 3% akcií Gold Fields, vyzvala spoločnosť, aby opustila dohodu a namiesto toho sa zamerala na vlastné možnosti organického rastu.

Spoločnosť Yamana bola ocenená prirážkou 34% na základe cien akcií oboch spoločností tesne pred fúziou. Akcie Gold Fields klesli o 45% od maxima dosiahnutého v apríli, a to aj napriek silným cenám zlata.

Akcie Gold Fields môžu vyzerať ako výhodná kúpa, obchodujú sa s pomerom ceny a zisku len 10. Spoločnosť tiež vypláca dividendu 34 centov na akciu, čo sa rovná výnosu 3,35%.

Záver

Boyd Gaming zvýšil dividendu a oznámil nový program spätného odkúpenia akcií. Akcie Gold Fields sa prepadli po tom, čo spoločnosť oznámila akvizíciu, ktorá podľa všetkého nešla dobre investorom a akciovým analytikom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár