Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Financie Služby

Prvá časť

Kenon Holdings, holdingová spoločnosť, ktorá vlastní spoločnosť na výrobu elektrickej energie, zaujala prvé miesto v zozname po tom, čo oznámila veľkú jednorazovú dividendu v dôsledku zníženia kapitálu. Špedičná spoločnosť FedEx je na druhom mieste v zozname, keďže spoločnosť vykázala silné finančné výsledky.

Dividendový výnos: 9,04%

päťročný graf Kenon Holdings, zdroj: GOOGLE

Kenon Holdings

Spoločnosť Kenon Holdings (KEN) zaznamenala za týchto štrnásť dní nárast sledovanosti o 1 546%, čo je zďaleka najväčší nárast z celej dnešnej série. Kenon, ktorý vlastní väčšinový podiel v OPC Energy a menšinové podiely v lodnej spoločnosti ZIM a čínskej automobilke Qoros, oznámil 21. júna dividendu vo výške 10,25 dolárov na akciu po tom, čo akcionári a singapurský súd schválili zníženie kapitálu na 552 miliónov dolárov.

Jednorazová dividenda predstavuje pätinu trhovej kapitalizácie spoločnosti, pričom spoločnosť Kenon má teraz trhovú kapitalizáciu 2,3 ​​miliardy dolárov. Dividenda bude vyplatená 5. júla akcionárom, ktorí akcie vlastnili ku 27. júnu.

Pravidelné dividendy spoločnosti Kenon sa pohybovali od 1,21 dolárov na akciu v roku 2019 po 3,50 dolárov na začiatku roka 2022. Spoločnosť vypláca pravidelné dividendy zo svojich podielov a tiež môže získať dodatočnú hotovosť predajom podielov vo svojich spoločnostiach. Akcie spoločnosti Kenon za posledných 12 mesiacov vzrástli o 22,6%.

Dividendový výnos: 2,06%

päťročný graf FedEx, zdroj: GOOGLE

FedEx

FedEx (FDX) je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 270%. Lodný gigant zaznamenal za posledný mesiac nárast akcií o približne 10%, keďže spoločnosť vykázala dobré výsledky a zvýšila dividendu. Tržby spoločnosti vo výške 24,4 miliardy dolárov za fiškálny rok, ktorý sa skončil 31. mája, boli v porovnaní s minulým rokom vyššie o 1,8 miliardy dolárov.

Prevádzkový zisk vo výške 2,23 miliardy dolárov bol o viac ako 400 miliónov dolárov vyšší ako minulý rok. A generálny riaditeľ Raj Subramaniam poskytol silné výhľady pre rok 2023 a povedal, že očakáva zisk na akciu 22,50-24,50 dolárov oproti 20,61 dolárov a 19,45 dolárov na rok 2022 a 2021.

FedEx zvýšil svoju dividendu začiatkom tohto mesiaca po dohode o vyrovnaní s aktivistickým investorom D.E. Shaw. Spoločnosť zvýšila štvrťročnú dividendu o 53% na 1,15 dolárov na akciu. Dividendy spoločnosti teraz dosahujú cca 2,0 %, čo zaostáva za priemerným priemyselným výnosom 2,36%. S výplatným pomerom len okolo 20% má FedEx priestor na ďalšie zvýšenie. 

Záver

Kenon Holdings oznámila neuveriteľnú dividendu po tom, čo získala súhlas na zníženie svojho kapitálu. FedEx zverejnil silné výsledky za fiškálny rok 2022 a smeruje k lepším výsledkom v nasledujúcom roku.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár