Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Služby Technológie

Druhá časť

New Residential Investment sa umiestnili na treťom mieste po tom, čo realitná spoločnosť internalizovala svoj manažment. Výrobca čipov Broadcom je posledný, pretože spoločnosť sa pripravuje na zvýšenú regulačnú kontrolu svojej odvážnej akvizície VMWare.

Dividendový výnos: 10,47%

päťročný graf New Residential Investment, zdroj: GOOGLE

New Residential Investment

New Residential Investment (NRZ) obsadila tretiu pozíciu v rebríčku, kde jej sledovanosť stúpla o 39%. Spoločnosť New Residential sa objavila v trendoch po tom, čo prepustila svojho externého manažéra a uviedla, že sa zmení na Rithm Capital.

Spoločnosť New Residential, ktorá poskytuje kapitál a služby hypotekárnemu odvetviu a odvetviu finančných služieb, uviedla, že po presťahovaní ušetrí približne 60 až 65 miliónov dolárov ročne, alebo 0,12 až 0,13 dolárov na akciu. New Residential však v dôsledku ukončenia zmluvy zaplatí bývalému externému manažérovi 400 miliónov dolárov.

Spoločnosť New Residential tiež nedávno vyhlásila pravidelnú dividendu vo výške 0,25 dolárov na akciu, čo vedie k ročnému dividendovému výnosu cez 10%, čo je oveľa viac ako priemer finančného odvetvia 3,18%.

Dividendový výnos: 3,43%

päťročný graf Broadcom, zdroj: GOOGLE

Broadcom

Broadcom (AVGO) obsadil posledné miesto v rebríčku týchto štrnástich dní s nárastom sledovanosti o 22%.

Výrobca čipov sa objavil v trendoch po uzavretí dohody o akvizícii cloudovej softvérovej spoločnosti VMWare za 69 miliárd dolárov. Dohoda však dostáva zvýšenú regulačnú kontrolu zo strany Európskej únie, ktorá sa obáva, že dohoda povedie k nedostatku konkurencie v tomto odvetví.

Dodatočné regulačné vyšetrovania môžu začať Spojené kráľovstvo, Čína a USA.

Inde môže Broadcom profitovať z nedávneho zákona vlády USA na podporu investícií do čipového priemyslu. Americký kongres rokuje o schválení zákona o 200 miliardách dolárov na zvýšenie technologických inovácií v krajine.

Záver

New Residential Investment prerušuje vzťahy so svojím externým manažérom, čo môže viesť k ročným úsporám až 65 miliónov dolárov. Nakoniec, Broadcom môže čakať, že jeho dohoda o akvizícii VMWare bude spochybnená regulačnými orgánmi.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár