Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Služby

Prvá časť

Morgan Stanley zaujala prvé miesto v zozname sledovanosti počas týchto štrnástich dní, pretože banka je na dobrej ceste oznámiť svoje posledné štvrťročné výnosy. Súkromná investičná spoločnosť Blackstone Group je na druhom mieste v zozname, pretože spoločnosť získala veľké kasínové stredisko v Austrálii.

Dividendový výnos: 3,76%

päťročný graf Morgan Stanley, zdroj: GOOGLE

Morgan Stanley

Morgan Stanley (MS) obsadila prvú pozíciu počas týchto štrnástich dní s nárastom sledovanosti o 138%. Očakáva sa, že Morgan Stanley oznámi svoje výsledky tento štvrťrok spolu s ďalšími veľkými bankami ako J.P. Morgan (JPM).

Bankový sektor, ktorý dlhodobo trpel nízkymi úrokovými sadzbami, by mohol byť konečne na dobrej ceste ťažiť z rastúcich sadzieb. Banky už začali účtovať vyššie úroky, pričom za vklady platia stále málo.

Morgan Stanley zarába značnú časť svojich peňazí z investičného bankovníctva na rozdiel od pôžičiek. Len tento týždeň Morgan Stanley oznámila reorganizáciu investičnej banky, pričom súčasní šéfovia Mark Eichorn a Susia Huang prešli na výkonné stoličky, zatiaľ čo Eli Gross a Simon Smith prevzali úlohy spoluvedúcich divízie.

Morgan Stanley vypláca dividendu vo výške 2,80 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos 3,7%, o niečo vyšší ako priemerný výnos finančného sektora vo výške 3,2%. Akcie Morgan Stanley zatiaľ v tomto roku klesli o viac ako 24%.

Dividendový výnos: 5,58%

päťročný graf Blackstone Group, zdroj: GOOGLE

Blackstone Group

Blackstone Group (BX) obsadila druhú pozíciu v rebríčku s nárastom sledovanosti o 58%. Verejne obchodovaná súkromná investičná spoločnosť dokončila akvizíciu Crown Resorts so sídlom v Austrálii za 6,3 miliardy dolárov v stávke na dlhodobú obnovu odvetvia cestovného ruchu.

Crown, najväčšia austrálska herná a zábavná skupina, bola v posledných rokoch v menších problémoch po tom, čo vyšetrovanie regulačných orgánov zistilo, že spoločnosť napomáhala praniu špinavých peňazí prostredníctvom svojich kasín. Odkúpenie je podporované akcionármi, ale ešte ho musí schváliť federálny súd.

Akcie Blackstone sa v priebehu roka pohybovali rôzne až do júna, kedy akcie prudko klesli o približne 22%. Akcia sa javí ako lacná, obchoduje sa s pomerom ceny k zisku 13, pričom jej dividendový výnos 5,6% je celkom solídny.

Záver

Očakáva sa, že Morgan Stanley a celý bankový sektor v USA budú profitovať z rastúcich úrokových sadzieb. Blackstone Group urobila veľkú stávku na oživenie globálneho cestovného ruchu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár