Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Druhá časť

Walgreens Boots Alliance, tretia v zozname, opäť zverejnila neuspokojivé výsledky a Cisco Systems uzatvára zoznam sledovanosti.

Dividendový výnos: 4,97%

päťročný graf Walgreens Boots Alliance, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (WBA) obsadila tretiu pozíciu v zozname, pričom jej sledovanosť vzrástla o 57%, blízko Blackstone. Walgreens v treťom štvrťroku opäť vykázala slabé zisky, čo viedlo k ďalšiemu poklesu ceny akcií.

Za tri mesiace, končiace 31. mája, spoločnosť Walgreens vykázala tržby vo výške 32,5 miliardy dolárov v porovnaní s 34 miliardami dolárov v rovnakom období minulého roka. Za posledných deväť mesiacov však tržby vzrástli z 98,2 miliardy dolárov na 100,2 miliardy dolárov. Čistý štvrťročný zisk dosiahol 289 miliónov dolárov, čo je pokles z 1,2 miliardy dolárov.

Spoločnosť Walgreens chcela predať svoje lekárene v Spojenom kráľovstve, ale tieto plány zavrhla s odvolaním sa na nedostatok adekvátnych ponúk na ťažkom trhu fúzií a akvizícií. Akcie spoločnosti v posledných týždňoch naďalej klesali, čím medziročné straty dosiahli viac ako 27%.

Dividendový výnos: 3,42%

päťročný graf Cisco Systems, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems

Spoločnosť Cisco Systems (CSCO) sa tento týždeň umiestnila na štvrtom mieste v zozname, pričom jej sledovanosť vzrástla o 16%.

Cisco sa javí ako dobrá hodnotová akcia. Jej dividendové výnosy sú 3,50%, čo je viac ako je priemer technologického sektora vo výške 1,4 %. A spoločnosť zvyšuje výplaty akcionárov v každom z posledných 13 rokov. Akcie Cisco sa obchodujú s pomerom ceny k zisku 15.

Rast tržieb spoločnosti bol za posledných päť rokov nepravidelný. Tržby v roku 2020 klesli o 5%, ale v roku 2021 sa mierne zotavili. Čistý zisk klesol v rokoch 2020 aj 2021, hoci spoločnosť zostáva vysoko zisková.

Záver

Walgreens Boots oznámila ďalšie správy zlých výsledkov, pretože spoločnosť odložila plány na predaj reťazca lekární v Spojenom kráľovstve z dôvodu slabých trhových podmienok. Cisco Systems sa javí ako dobrá voľba.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár