Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Energetika

Prvá časť

Kinder Morgan bol najpopulárnejším tickerom za posledné dva týždne po tom, čo spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou oznámila silné štvrťročné výsledky. Druhá v zozname je Citigroup, ktorá nedávno deklarovala pravidelnú výplatu dividend spolu so solídnym ziskom.

Dividendový výnos: 6,35%

ročný graf Kinder Morgan, zdroj: GOOGLE

Kinder Morgan

Kinder Morgan (KMI) zaujala prvé miesto v zozname, pričom sledovanosť spoločnosti za posledných štrnásť dní vzrástla o 40%.

Kinder Morgan, spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, vykázala za druhý štvrťrok silné finančné výsledky, pričom upravený zisk sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyšplhal o viac ako 20% – na 621 miliónov dolárov. Hoci objem predaja ropy, benzínu a nafty spoločnosti klesol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, objemy leteckého paliva vzrástli o 19%. Bolo to najmä vďaka silnému dopytu po letoch.

Predstavenstvo spoločnosti schválilo dividendu vo výške 0,2775 dolárov na akciu, čo je mierne zvýšenie z 0,2700 dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Ide o prvé zvýšenie dividend spoločnosti za posledné štyri štvrťroky.

Očakáva sa, že z neistoty v oblasti energetickej bezpečnosti vyplývajúcej z ruskej invázie na Ukrajinu budú profitovať spoločnosti v oblasti energetickej infraštruktúry ako je aj Kinder Morgan, keďže krajiny kladú väčší dôraz na energetickú bezpečnosť. Kinder Morgan je vlastníkom a vývojárom systémov prepravy plynu vrátane skvapalneného plynu. Keďže Rusko znižuje dodávky plynu do Európy, dopyt po skvapalnenom plyne v USA je vysoký.

Akcie Kinder Morgan vzrástli za posledných 30 dní o viac ako 7%. Jej ročná dividenda 1,11 dolárov prináša pôsobivých 6,17% v porovnaní s priemerom v energetickom priemysle 4,24%.

Dividendový výnos: 3,95%

ročný graf Citigroup, zdroj: GOOGLE

Citigroup

Citigroup (C) sa tento týždeň umiestnila na druhom mieste rebríčka s nárastom sledovanosti o 34%.

Citigroup oznámila solídne výsledky za druhý štvrťrok so ziskom na akciu 2,19 dolárov, ktorý prekonal odhady, ktoré boli okolo 1,68 dolárov. Príjmy vo výške 19,64 miliardy dolárov boli vyššie ako 18,22 miliardy dolárov, ktoré očakávali analytici. Zisk bol nižší ako rok predtým, keďže spoločnosť vytvorila opravné položky na očakávané straty z úverov.

Silné výsledky banky boli v kontraste s jej konkurentmi v USA. JPMorgan a Morgan Stanley zverejnili výsledky, ktoré sklamali analytikov, zatiaľ čo Wells Fargo priniesol zmiešané výsledky. Citigroup a JPMorgan pozastavili spätné odkupy akcií, aby si vyčlenili hotovosť na potenciálne straty z úverov.

Citigroup ponechala svoje dividendy nedotknuté. Dňa 21. júla banka vyhlásila štvrťročnú dividendu vo výške 0,51 dolárov na akciu, čo je nezmenená hodnota v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

Akcie Citigroup vzrástli za posledných 30 dní o viac ako 7%.

Záver

Kinder Morgan výrazne ťaží z vysokého dopytu po skvapalnenom plyne. Citigroup vykázala solídne výsledky aj napriek tomu, že celkový bankový sektor v USA priniesol neuspokojivé zisky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár