Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie

Druhá časť

IBM je na treťom mieste, pretože výsledky spoločnosti utrpeli v dôsledku silného dolára a stiahnutia sa z Ruska. Posledná v zozname je automobilka Ford, ktorá zvýšila svoju dividendu z dôvodu dosiahnutia vyšších ziskov.

Dividendový výnos: 4,98%

ročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM

IBM (IBM) obsadila tretiu pozíciu v rebríčku, kde jej sledovanosť vyskočila okolo 22%. Technologickému gigantu klesli akcie po tom, čo tento rok mierne znížil svoje odhady voľných peňažných tokov na približne 10 miliárd dolárov. Hodnota akcií IBM za posledných 30 dní klesla približne o 9%, pričom väčšina strát nastala po správe o zisku spoločnosti.

IBM však uviedla, že jej výsledky utrpeli v dôsledku silného dolára, keďže približne polovicu tržieb spoločnosti tvoria zahraniční klienti. Spoločnosť poznamenala, že dopyt po jej produktoch zostal silný. Tržby v divízii Red Hat s vysokým rastom vyskočili o 12%, čo je výrazné spomalenie oproti typickému 20%-nému rastu, ktorý vygenerovala od akvizície spoločnosti v roku 2019.

Rast IBM počas štvrťroka prišiel z jednotky infraštruktúry, pretože spoločnosť odhalila nový systém mainframe. Tržby v tomto sektore vyskočili o 19% na 4,2 miliardy dolárov. IBM vypláca ročnú dividendu 6,60 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos cca 5%.

Dividendový výnos: 3,92%

ročný graf Ford, zdroj: GOOGLE

Ford Motor

Ford Motor (F) je posledný v zozname s nárastom sledovanosti len o 9%.

Akcie Fordu vyskočili po tom, čo spoločnosť vďaka solídnym výsledkom zvýšila dividendu na úroveň pred pandémiou. Zisk Fordu na akciu vzrástol na 68 centov z 12 centov v rovnakom období minulého roka, pričom tržby vzrástli na 37,91 miliardy dolárov.

Rast predaja spoločnosti bol podporený silným dopytom po SUV a crossoveroch Ford.

Ford zvýšil svoju štvrťročnú dividendu z 10 centov na akciu na 15 centov na akciu, výsledkom čoho je výnos približne 4%.

Akcie Fordu od začiatku roka klesli o 39%.

Záver

IBM smerovala k nižšiemu cash flow, čiastočne v dôsledku silného dolára. Ford vykázal silné zisky vďaka vysokému dopytu po svojich autách.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár