Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Technológie

Druhá časť

Investičný trust Annaly Capital je tretí v zozname, pretože spoločnosť mierne zvýšila dividendu. Apple sa umiestnil na štvrtom mieste po tom, čo výrobca iPhonov získal splatenie dlhu vo výške viac ako 5 miliárd dolárov.

Dividendový výnos: 12,90%

ročný graf Annaly Capital, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital

Annaly Capital (NLY) je tretia v zozname s nárastom sledovanosti o 44%. Investičný trust do hypotekárnych nehnuteľností mal v posledných štvrťrokoch ťažké časy, pretože ekonomické prostredie sa zhoršilo, pričom výkon spoločnosti zasiahli zväčšujúce sa spready a volatilita úrokových sadzieb.

Účtovná hodnota akcií spoločnosti Annaly klesla z 8,4 dolárov v druhom štvrťroku 2021 na 5,9 dolárov v druhom štvrťroku 2022. Čistý zisk na akciu sa však zlepšil zo záporných 0,23 dolárov na 0,55 dolárov.

Napriek slabým výsledkom sa spoločnosti podarilo zvýšiť zisk na rozdelenie o 2 centy na 30 centov na akciu. Spoločnosť, ktorá sa zameriava na relatívne bezpečné hypotekárne kryté cenné papiere agentúr, uviedla, že jej dividendové krytie počas štvrťroka bolo vo výške 135%.

Dividendový výnos: 0,53%

ročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple

Apple (AAPL) je na poslednom mieste v rebríčku s predstihom v sledovanosti o 40%. Výrobca iPhonov opäť zaznamenal silné výsledky, a to aj napriek oslabeniu spotrebiteľského sentimentu. Príjmy spoločnosti Apple vo výške 83 miliárd dolárov za druhý štvrťrok boli o 1,6 miliardy dolárov vyššie ako v rovnakom období minulého roka. Čistý štvrťročný zisk však klesol z 21,7 miliardy dolárov na 19,4 miliardy dolárov.

Apple krátko po svojich výsledkoch vydal dlhopis v hodnote 5,5 miliardy dolárov. Podľa správ z médií je pravdepodobné, že dlhopis prinesie 90 až 150 bázických bodov nad bezrizikovou sadzbou štátnej pokladnice.

Apple uviedol, že výnosy použije na veci ako spätné odkupy akcií a dividendy. Apple vypláca ročnú dividendu vo výške 0,92 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos 0,56%.

Akcie spoločnosti Apple klesli od začiatku roka o 9%.

Záver

Annaly Capital zaznamenala pokles svojej účtovnej hodnoty, hoci spoločnosť zvýšila dividendu. Apple oznámil silné výsledky a využil trh s dlhopismi.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár