Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Pioneer Natural Resources zaujala prvé miesto v zozname po tom, čo spoločnosť zvýšila svoju dividendu na rekordnú výšku. Druhá na zozname je Walgreens Boots Alliance, ktorá nedávno vyhlásila svoju pravidelnú dividendu, ale mohla by čeliť niektorým právnym problémom súvisiacim s jej príspevkom k opioidovej kríze.

Dividendový výnos: 1,82%

ročný graf Pioneer Natural Resources, zdroj: GOOGLE

Pioneer Natural Resources

Pioneer Natural Resources (PXD) zaznamenal prvú priečku v zozname trendo týchto štrnástich dní a jeho sledovanosť stúpla o 85%. Pioneer, 50-miliardový producent ropy a plynu, zvýšil svoju variabilnú dividendu na rekordnú výšku vďaka zlepšujúcim sa výsledkom pri vysokých cenách ropy.

Pioneer vyhlásil štvrťročnú základnú plus variabilnú dividendu vo výške 8,57 dolárov na akciu, čo zodpovedá štvrťročnému výnosu 3,5% a v piatok 2. septembra bola bez dividendy. V prvom štvrťroku spoločnosť deklarovala dividendu 7,38 dolárov na akciu, čo je viac ako dvojnásobok dividendy v predchádzajúcom štvrťroku. Tržby spoločnosti v júnovom štvrťroku vyskočili o 64% na 7 miliárd dolárov, zatiaľ čo zisk na akciu vzrástol o 267% na 9,36 dolárov.

Spoločnosť Pioneer uviedla, že vo voľnom peňažnom toku zarobila približne 2,7 miliardy dolárov a viac ako 95% z tejto sumy vracia akcionárom.

Akcie spoločnosti Pioneer vzrástli za posledných 12 mesiacov o viac ako 67% a obchodujú sa s relatívne nízkym pomerom ceny a zisku 10. Nízke ocenenie naznačuje, že investori sú skeptickí, že spoločnosť bude schopná pokračovať v takej silnej tvorbe hotovosti, hoci celý trh prehodnotil nižšie v dôsledku inflácie a vyšších úrokových sadzieb.

Dividendový výnos: 5,44%

ročný graf Walgreens Boots Alliance, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (WBA) je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 26 %, na rovnakej úrovni ako Dow Inc. Spoločnosť Walgreens zaznamenala za posledných 12 mesiacov podpriemernú výkonnosť svojich akcií, keďže spoločnosť čelí poklesu tržieb a ziskovosti v dôsledku konkurencie zo strany online sektoru vrátane Amazonu.

K obavám sa pridal aj federálny sudca, ktorý pred niekoľkými týždňami rozhodol, že Walgreens spolu s ďalšími lekárňami prispel k opioidovej kríze v San Franciscu. Spoločnosť uviedla, že je rozsudkom sklamaná a odvolá sa, no najpravdepodobnejším scenárom je vyrovnanie.

Výsledky Walgreens sa v poslednom štvrťroku končiacom 31. mája naďalej zhoršovali, pričom tržby klesli o 4% na 32 miliárd dolárov a čistý zisk klesol o 76% na 289 miliónov dolárov. Akcie spoločnosti za posledných 12 mesiacov stratili 23% svojej hodnoty.

Walgreens dokázala v júli mierne zvýšiť štvrťročnú dividendu o 0,5% na štvrťročných 48 centov na akciu. Ročná sadzba sa zvýšila z 1,91 dolárov na akciu na 1,92 dolárov, čo sa rovná výnosu viac ako 5%.

Akcie Walgreens sa zdajú byť podhodnotené a obchodujú sa s pomerom ceny a zisku len 6.

Záver

Spoločnosť Pioneer Natural Resources zvýšila svoju dividendu na rekordnú úroveň vďaka silnému generovaniu peňažných tokov. Spoločnosť Walgreens čelí právnym problémom súvisiacim s jej príspevkom k opioidovej kríze v San Franciscu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár