Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Technológie

Chevron, ďalší v zozname najsledovanejších akcií, môže byť kvôli ropnému šoku vystavený zníženiu dividend. A Cisco Systems je pravdepodobne jediným dobrým miestom, pretože technologická spoločnosť má dobrú pozíciu na zvládnutie búrky.

päťročný graf Cisco Systems, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems

Cisco (CSCO) sa tento týždeň umiestnila na treťom mieste v zozname s predstihom v sledovanosti o 19%.

Cisco patrí medzi niekoľko spoločností, ktoré nevidia svoju dividendu v ohrození, hoci akcie po výpredaji na trhu pre COVID-19 stratili primeranú sumu. Akcie spoločnosti Cisco medziročne stratili 13%, ale počas najhoršej fázy choroby v polovici marca klesli až o 30%. Cisco vypláca akcionárom takmer polovicu svojich ziskov a má dividendový výnos 3,5%.

Kým dopyt po hardvérových produktoch spoločnosti Cisco môže utrpieť v dôsledku COVID-19, očakáva sa, že jej softvérové ​​podnikanie bude prosperovať. Keďže väčšina obyvateľov je uzamknutá doma, dopyt po jej virtuálnych komunikačných nástrojoch stúpol. Ponuka kybernetickej bezpečnosti navyše získava trakciu, pretože podvody súvisiace s koronavírusom nedávno vzrástli.

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron

Ropný majster Chevron (CVX) obsadil posledné miesto v zozname a zaznamenal 16%-ný nárast sledovanosti. Akcie spoločnosti Chevron od začiatku roka stratili tretinu svojej hodnoty, pretože vyhliadky spoločnosti boli zasiahnuté klesajúcimi cenami ropy.

Dúfa, že ceny čiernej komodity sa v poslednom období oživia. Po prvé, prezident Donald Trump dôrazne navrhol, aby Rusko a Saudská Arábia pod vedením OPEC boli naklonení dohode o znížení dodávok ropy. Rusko a Saudská Arábia sa následne dohodli na stretnutí, aby prediskutovali zníženie dodávok. Stretnutie sa však odložilo, pretože sa medzi dvoma objavili hádky, kto je zodpovedný za kolaps v diskusiách.

Americká ropa v dôsledku toho rástla a v súčasnosti sa obchoduje na úrovniach, ktoré sa neobjavili od roku 2001.

Vzhľadom na zložitú makroekonomickú situáciu spoločnosť Chevron znížila svoje kapitálové výdavky do roku 2020 o 4 miliardy dolárov, zatiaľ čo usmernenie výroby v Permskej kotline znížila o 20%. Spoločnosť tiež pozastavila svoje spätné odkúpenia akcií, ale ponechá akcionárom dividendy. Výnosy spoločnosti Chevron z dividend dosahujú 6,4% a spoločnosť ich zvyšuje 34 rokov po sebe.

Záver

Cisco Systems je jednou z mála spoločností, ktoré neutrpeli pandémiou, zatiaľ čo spoločnosť Chevron odložila plány na riadenie výroby a investičné výdavky kvôli klesajúcim cenám ropy.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár