Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Druhá časť

Dow Chemical obsadila tretie miesto po tom, čo spoločnosť oznámila slabé výhľady. Zoznam uzatvára 3M, keďže spoločnosť čelí potenciálnym žalobám.

Dividendový výnos: 5,68%

ročný graf Dow, zdroj: GOOGLE

Dow Inc

Dow Inc (DOW) tiež obsadila druhé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 26%. Spoločnosť oznámila zlý výhľad ziskov a uviedla, že očakáva čisté tržby za tretí štvrťrok medzi 14,3 miliardy dolárov a 14,8 miliardy dolárov. Analytici očakávali, že tržby dosiahnu 14,7 miliardy dolárov.

Spoločnosť Dow, ktorá predáva chemikálie a materiály pre mnohé priemyselné odvetvia vrátane nábytku, spotrebičov a automobilov, uviedla, že dopyt oslabuje v dôsledku inflácie, najmä v energetickom sektore, ktorá stláča domácnosti.

Akcie Dow klesli od začiatku roka o viac ako 4% a obchodujú sa pri veľmi nízkom pomere ceny a zisku, len 6,10. Spoločnosť začiatkom tohto mesiaca oznámila nezmenenú štvrťročnú dividendu vo výške 70 centov na akciu, splatnú 9. septembra.

Dividendový výnos: 4,90%

ročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

3M (MMM) je na poslednom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 19 %. 3M bola v trendoch po tom, čo spoločnosť oznámila reorganizáciu, v rámci ktorej vyčlení svoju zdravotnú jednotku, čo je krok zameraný na zlepšenie výkonnosti.

Očakáva sa, že oddelenie 3M od svojej zdravotníckej jednotky, ktorá zahŕňa medicínske riešenia, ústnu starostlivosť a zdravotné informácie, bude dokončené do konca roka 2023. Spoločnosť verí, že oddelenie odblokuje hodnotu pre akcionárov, keďže jednotka už roky nedosahuje výkonnosť a ťahá dole celkový výkon konglomerátu.

Akcie 3M klesli od začiatku roka o viac ako 20%. Dividenda spoločnosti bola zvýšená na začiatku roka 2022 a zostáva nezmenená. Spoločnosť bude vyplácať štvrťročnú dividendu vo výške 1,49 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 4,2%.

Záver

Dow Chemical oznámila neuspokojivý výhľad v dôsledku vplyvu inflácie na dopyt. 3M dúfa, že oddelenie zdravotníckej jednotky povedie k prehodnoteniu akcií.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár