Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Technológie

Prvá časť

Výrobca čipov Broadcom zaujal prvé miesto v zozname po tom, čo vykázal silné výsledky vďaka rastúcemu dopytu po jeho produktoch vo všetkých obchodných líniách. Rithm Capital je druhá – predtým bola známa ako New Residential Investment.

Dividendový výnos: 3,28%

ročný graf Broadcom, zdroj: GOOGLE

Broadcom Limited

Výrobca chipov Broadcom (AVGO) obsadil prvé miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 41%.

Spoločnosť vykázala silné výsledky za tretí fiškálny štvrťrok a v nasledujúcom štvrťroku smerovala k lepšiemu výkonu. Upravený zisk na akciu dosiahol 9,73 dolárov, čím prekonal očakávania. Príjmy vo výške 8,46 miliardy dolárov boli medzitým vyššie ako odhady – 8,41 miliardy dolárov.

Vo fiškálnom štvrtom štvrťroku spoločnosť očakáva príjmy vo výške 8,9 miliardy dolárov v porovnaní s prognózou analytikov – približne 8,77 miliardy dolárov. Generálny riaditeľ Hock Tan uviedol, že solídne výsledky podporil silný dopyt zo strany cloudu, poskytovateľov služieb a podnikov. Jednotka na výrobu čipov vygenerovala 6,6 miliardy dolárov, zatiaľ čo softvérová jednotka priniesla 1,8 miliardy dolárov.

Spoločnosť vypláca dividendu vo výške 4,10 dolárov na akciu, ktorú vlani zvýšila z 3,60 dolárov. Výnos akcií je vo výške 3,11% v porovnaní s 1,37%, čo je priemer technologického sektora. Okrem vysokej dividendy spoločnosť odmenila akcionárov spätným odkúpením akcií za 1,5 miliardy dolárov počas štvrťroka. Akcie Broadcomu za posledných päť dní narástli o 5%, aj keď za celý rok zostali v poklese o 20%.

Dividendový výnos: 11,26%

ročný graf Rithm, zdroj: GOOGLE

Rithm Capital

Rithm Capital (RITM) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnil na druhom mieste s nárastom sledovanosti o 38%. Realitná spoločnosť, predtým známa ako New Residential Investment, zmenila názov aj ticker 10. augusta.

Okrem prevádzkovania portfólia hypoték na bývanie, spoločnosť okrem iného vlastní firmy, ktoré poskytujú hypotekárny servis, služby poistenia titulu a služby v oblasti správy odhadov.

Spoločnosť vypláca mimoriadnu dividendu vo výške 1 dolára ročne, čo vedie k výnosu takmer 11%. Jej akcie za posledných 12 mesiacov klesli o viac ako 14% a stále sa obchodujú o 46% nižšie ako pred pandémiou. Od dosiahnutia minima pandémie v septembri 2020 akcie vzrástli o 183%. Štvrťročné výnosy spoločnosti za posledných päť štvrťrokov naďalej rástli, ale investori zostávajú skeptickí voči dlhodobým vyhliadkam spoločnosti.

Záver

Broadcom vykázal silné výsledky vďaka vysokému dopytu po čipoch a softvéri. Dividenda spoločnosti Rithm Capital má silný výnos, pretože akcie sa ešte nezotavili na úroveň pred pandémiou.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár