Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Kimberly Clark, spotrebiteľská spoločnosť vyrábajúca papierové výrobky a lekárske nástroje, je tretia. Zoznam uzatvára ďalší REIT – a to Orchid Island Capital.

Dividendový výnos: 3,80%

ročný graf Kimberly Clark, zdroj: GOOGLE

Kimberly Clark

Kimberly Clark (KMB) je tretia v rebríčku s nárastom v sledovanosti o 30%.

Kimberly Clark, ktorá vyrába spotrebné produkty na báze papiera, ako sú papierové utierky a plienky, je silná dividendová akcia, ktorá zvyšovala dividendu už 50 po sebe nasledujúcich rokov. Akcie sa za posledných 12 mesiacov a päť rokov posunuli, pretože tržby spoločnosti stagnovali a zisky klesali.

Spoločnosť teraz vkladá svoje nádeje do procesu obratu, ktorý sa točí okolo znižovania nákladov a vyššej produktivity dodávateľského reťazca s cieľom zvýšiť zisky. Výnosy sa v každom z posledných piatich štvrťrokov zvýšili, hoci čistý príjem bol kolísavý.

Dividendové výnosy Kimberly Clark dosahujú 3,66% ročne, čo je viac ako priemer spotrebiteľsého sektora – 1,89 %.

Dividendový výnos: 15,91%

ročný graf Orchid Island Capital, zdroj: GOOGLE

Orchid Island Capital

Orchid Island Capital (ORC) zaznamenalo za posledných štrnásť dní nárast sledovanosti o 21% a obsadilo posledné miesto v zozname.

Orchid Island je trendový, pretože prináša ohromujúcu dividendu 15,4%, čo nemusí byť udržateľné vzhľadom na to, že spoločnosť za posledných päť štvrťrokov rýchlo strácala peniaze. Spoločnosť za zlé výsledky obviňuje zhoršujúce sa podmienky na trhu, vysokú infláciu a rastúce úrokové sadzby ovplyvňujúce bývanie. Spoločnosť investuje do agentúrnych cenných papierov krytých hypotékou (RMBS) a nedávno zaznamenala pokles ich hodnoty, čo viedlo k erózii účtovnej hodnoty.

Ak sa ekonomika v nadchádzajúcich štvrťrokoch spomalí, Orchid predpovedala nadvýkonnosť RMBS vzhľadom na aktuálne široké rozpätia.

Z dôvodu slabého vývoja cien akcií bola spoločnosť minulý mesiac nútená vykonať spätné rozdelenie akcií. Za posledných 12 mesiacov akcie klesli takmer o 50%.

Záver

Kimberly Clark dúfa, že zníženie nákladov a efektívnosť dodávateľského reťazca zvýši ziskovosť. Orchid Island vykonal spätné rozdelenie akcií, pretože akcie spoločnosti utrpeli v dôsledku slabého investičného výkonu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár