Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť

Spoločnosť Store Capital zvýšila svoju dividendu po tom, čo súhlasila s predajom spoločnosti Oak Street Capital v trhovom obchode za 14 miliárd dolárov. Annaly Capital, hypotekárny realitný investičný fond, oznámil spätné rozdelenie akcií a zachoval svoju dividendu nedotknutú.

Dividendový výnos: 5,23%

ročný graf Store Capital, zdroj: GOOGLE

Store Capital

Store Capital (STOR), realitný investičný fond známy ako Single Tenant Operational Real Estate, zvýšil svoju dividendu za tretí štvrťrok o 6,5 % na 0,41 dolárov na akciu, ako súčasť dohody o predaji spoločnosti spoločnosti Oak Street Capital a divíziu Blue Owl za 14 miliárd dolárov v hotovostnej transakcii. V dôsledku toho sa Store umiestnil na prvej pozícii v zozname s nárastom sledovanosti o 58%.

Store, ktorého dividendový výnos je 5,18%, uviedol, že toto môže byť posledná výplata dividend akcionárom pred jej integráciou do Oak Street.

Úvaha o fúzii predstavuje prirážku vo výške približne 17% k cene akcií tesne pred oznámením, ale je približne o 22% nižšia v porovnaní s maximom, ktoré akcie dosiahli koncom roka 2019. Očakáva sa, že transakcia bude uzavretá v prvom štvrťroku 2023 s výhradou schválenia akcionármi.

Dividendový výnos: 20,51%

ročný graf Annaly Capital Management, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital Management

Annaly Capital Management (NLY), hypotekárny realitný investičný fond, je na druhom mieste s nárastom sledovanosti o 29%. Akcie Annaly Capital sa za posledných päť dní prepadli o viac ako 20% po tom, čo spoločnosť oznámila spätné rozdelenie akcií v pomere 1:4.

Spoločnosť uviedla, že opačné rozdelenie sa uskutočnilo s cieľom zvýšiť atraktívnosť akcií pre inštitucionálnych investorov. Mnohé inštitúcie nemajú povolené nakupovať akcie, ktoré sa obchodujú pod určitou hranicou, napríklad 10 dolárov za kus.

Reverzné rozdelenie akcií nemalo ovplyvniť smerovanie akcií, no investori zaujali negatívny postoj. Dividendy spoločnosti od roku 2017 klesajú, zo štvrťročných 30 centov na akciu na 22 centov. Po spätnom rozdelení spoločnosť potvrdila, že jej ročná dividenda zostane nezmenená na úrovni 88 centov.

Investori sú nespokojní vzhľadom na rastúce úrokové sadzby a možné následky na trhu s bývaním.

Záver

Realitná spoločnosť Store Capital zvýšila svoju dividendu po tom, čo bola získaná v hotovostnej transakcii v hodnote 14 miliárd dolárov. Annaly Capital Management sa prepadla po tom, čo spoločnosť oznámila spätné rozdelenie akcií.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár