Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Phillip Morris sa objavila v novinkách po tom, keď sa pokúšala získať Swedish Match uprostred odporu akcionárov zo strany cieľovky. Technologický gigant Microsoft tiež zvýšil svoju dividendu.

Dividendový výnos: 6,12%

ročný graf Philips Morris International, zdroj: GOOGLE

Phillip Morris

Tabaková spoločnosť Phillip Morris International (PM) je tretia v zozname s nárastom sledovanosti o 22%. Phillip Morris súhlasil s akvizíciou švédskej spoločnosti Swedish Match za 16 miliárd dolárov. Narastajúci odpor investorov však znamená, že spoločnosť môže mať problém dosiahnuť požadovanú hranicu schválenia. Investori ako Bronte Capital so sídlom v Sydney, Elliott Management so sídlom v New Yorku a Framtiden Partnerships so sídlom v Chicagu sú údajne proti dohode a nebudú ponúkať svoje akcie za súčasné ceny.

Bronte so sídlom v Austrálii uviedol, že spoločnosť by mohla dosiahnuť hodnotu 100 miliárd dolárov. Za posledných päť rokov spoločnosť rýchlo rástla a jej akcie sa zhodnotili o 170%, a to aj napriek tomu, že pôsobí na sekulárne náročnom trhu. Bronte sa domnieva, že akcionári by mali ponuku úplne odmietnuť. Iní investori by uvítali zlepšenie ponuky, čo je najpravdepodobnejší scenár, ak Phillip Morris chce, aby sa obchod zrealizoval.

Phillip Morris za posledných 13 rokov zvyšoval svoju dividendu, pričom jeho dividenda v súčasnosti prináša 5,8%.

Dividendový výnos: 1,17%

ročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft

Microsoft (MSFT) je posledný v zozname so skokom v sledovanosti o 21%. Technologický gigant bol jednou z mála spoločností, ktorým sa v súčasnom prostredí podarilo zvýšiť dividendu vďaka svojej vysokej prevádzkovej výkonnosti.

Microsoft zvýšil štvrťročnú dividendu o 10% na 68 centov na akciu. Ide už o 19-ty rok po sebe idúcich zvyšovaní. Dividendový výnos je vo výške 1,15%, čo je o niečo menej ako je technologický priemer 1,37%.

Akcie Microsoftu klesli od svojho vrcholu v novembri 2021 približne o 31%, keďže všetky technologické akcie boli ovplyvnené rastúcimi úrokovými sadzbami, keďže sa Federálny rezervný systém zaviazal znížiť infláciu bez ohľadu na náklady. V poslednom júnovom štvrťroku tržby spoločnosti Microsoft medziročne vyskočili o 12% na 51,87 miliardy dolárov, zatiaľ čo čistý zisk mierne vzrástol na 16,74 miliardy dolárov.

Záver

Phillip Morris čelí tlaku, aby zvýšil ponuku na prevzatie konkurenčného Swedish Match. Microsoft oznámil svoje 19-te po sebe idúce zvýšenie dividend.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár