Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Služby

Druhá časť

ARMOR Residential, vysoko výnosná dividendová akcia, je na treťom mieste, zatiaľ čo zoznam uzatvára prevádzkovateľ ropovodov Enterprise Products Partners.

Dividendový výnos: 25,05%

ročný graf ARMOR Residental, zdroj: GOOGLE

ARMOR Residental

Investičný fond do hypotekárnych nehnuteľností ARMOR Residential (ARR) obsadil tretiu pozíciu v rebríčku s nárastom sledovanosti o 19%. Vysoký dividendový výnos ARMOR Residential nepochybne prilákal veľa investorov.

Investor do cenných papierov krytých hypotékou naďalej vypláca pravidelné mesačné dividendy vo výške 0,10 dolárov na akciu, aj keď jeho účtovná hodnota a cena akcií naďalej klesá. V dôsledku rastúcich úrokových sadzieb trpia hypotekárne REIT, pretože sa rozširujú spready medzi cennými papiermi zabezpečenými hypotékami agentúr a výnosmi štátnej pokladnice.

Akcie spoločnosti ARMOR klesli za posledných 12 mesiacov o 55% a obchodovali sa za približne 4,76 dolárov na akciu. Spoločnosť uviedla, že jej účtovná hodnota v treťom štvrťroku klesla zo 7,25 dolárov na 5,79 – 5,83 dolárov.

Dividendový výnos: 7,60%

ročný graf Enterprise Products Partners, zdroj: GOOGLE

Enterprise Products Partners

Enterprise Products Partners (EPD) je na poslednom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 13%.

Enterprise zvýšila svoju dividendu v treťom štvrťroku o 5,6% na ročných 1,90 dolárov na jednotku, čo je 24. rok po sebe idúcich zvyšovaní dividend. Enterprise, ktorá prevádzkuje midstream zemného plynu a ropovodu a má trhovú kapitalizáciu 55 miliárd dolárov, ponúka investorom stabilné výnosy v podobe neustále sa zvyšujúcich výplat dividend.

Súčasná dividenda Enterprise prináša pôsobivých 7,5% pri výplatnom pomere 73%. Jej akcie za posledných 12 mesiacov mierne vzrástli. Akcie spoločnosti klesli počas krízy COVID-19 a ešte sa musia úplne zotaviť.

Záver

ARMOR Residential zaznamenala pokles hodnoty akcií a účtovnej hodnoty po zvýšení úrokových sadzieb. Enterprise Products zvýšila svoju dividendu vďaka rastúcim výnosom a ziskovosti.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár