Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Priemysel Ropa

Prvá časť

Prevádzkovateľ plynovodov Energy Transfer sa umiestnil na prvom mieste v zozname, pretože spoločnosť pokračovala v zvyšovaní prognózy zisku na tento rok. Druhá v zozname je súkromná investičná spoločnosť Blackstone Group, ktorej akcie, aj napriek zlepšujúcim sa výsledkom, klesli.

Dividendový výnos: 8,68%

ročný graf Energy Transfer,zdroj: GOOGLE

Energy Transfer 

Na prvom mieste rebríčka sa umiestnil Energy Transfer (ET), ktorý zaznamenal nárast sledovanosti o 48%. Spoločnosť Energy Transfer, ktorá sa zaoberá prepravou zemného plynu v USA, nedávno zaznamenala hviezdne výsledky, pretože dopyt po preprave zemného plynu sa zvyšuje.

Spoločnosť uviedla, že teraz očakáva, že upravená EBITDA za rok 2022 bude medzi 12,8 miliardami dolárov a 13 miliardami dolárov, čo je o 200 miliónov dolárov viac ako predtým. Spoločnosť tiež zvýšila svoj distribuovateľný peňažný tok na 1,58 miliardy dolárov za štvrťrok, ktorý sa skončil 30. septembra, v porovnaní s 1,31 miliardy dolárov za rovnaké obdobie minulého roka. To sa rovná dividende 26,5 centa na akciu alebo neuveriteľnému výnosu 8,2%, ktorý bude vyplatený 21. novembra.

Akcie Energy Transfer za posledné dva roky stúpali, no stále sú mierne pod úrovňami pred pandémiou. Akcie sú tiež o 63% nižšie od svojho maxima v máji 2015. Pri obchodovaní s pomerom ceny k zisku len 10 je dôvera investorov v akcie stále nízka, aj keď sa zlepšuje.

Dividendový výnos: 5,49%

ročný graf Blackstone Group,zdroj: GOOGLE

Blackstone Group

Impérium súkromného kapitálu Blackstone Group (BX) je na druhom mieste v zozname, ktorého sledovanosť za posledné dva týždne vzrástla o 36%. Blackstone ohlásil oslabenie výsledkov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka v dôsledku pomalšieho uzatvárania obchodov a poklesu ocenenia akciového trhu, ktorý zasiahol hodnotu jeho vlastného portfólia.

Blackstone sa zbavil aktív v hodnote 15 miliárd dolárov, čo je o 50% menej, ako predal za predchádzajúce tri mesiace. Medzitým jej distribuovateľný zisk klesol na 1,4 miliardy dolárov. Okrem toho bola spoločnosť nútená znížiť hodnotu svojich akcií vzhľadom na pokles ocenenia na akciovom trhu. Nárast poplatkov za správu aktív však zmiernil úder.

Blackstone vypláca dividendu 3,87%, čo je viac ako priemerný výnos finančného sektora, ktorý je 3,18%. Akcie firmy klesli o 35%, keďže rastúce úrokové sadzby, klesajúce ocenenie akciového trhu a rýchlo sa zhoršujúci trh fúzií a akvizícií vyvíjajú tlak na akcie.

Záver

Energy Transfer vykazuje silné výsledky vďaka rastúcemu dopytu po preprave zemného plynu. Blackstone Group hlási zhoršujúce sa výsledky v dôsledku spomalenia obchodovania.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár